• Bezpiecznie na wsi

•

11 marca odbyło się spotkanie z przedstawicielem KRUS w Biłgoraju panem Mariuszem Łysiakiem.  Na spotkaniu przedstawiono zagrożenia i niebezpieczeństwa jakie mogą spotkać dzieci na wsi.

Uczniowie obejrzeli film pokazujący sytuacje niebezpieczne w rolnictwie i podczas prac w gospodarstwie. Po projekcji filmu był czas na rozmowę i omówienie szczegółowych zasad bezpieczeństwa. Na zakończenie spotkania p. Mariusz zachęcił wszystkich uczniów do udziału w konkursie plastycznym pt. "Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje."

• Zabawa choinkowa

• 31 stycznia odbyła się zabawa choinkowa. W pięknie udekorowanej balonami sali uczniowie bardzo chętnie się bawili, wspólnie tańczyli oraz zamawiali dedykacje i piosenki. Uczniowie uczęszczający na zajęcia taneczne mogli zaprezentować przed rodzicami i nauczycielami swoje umiejętności taneczne.

• Bądź bezpieczny

•

W ramach realizacji działań Programu Wychowawczo - Profilaktycznego zostały przeprowadzone warsztaty dla uczniów, które poprowadziła p. Agnieszka Potocka z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Pani policjant omówiła z najmłodszymi uczniami zasady dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie klas IV-VIII dowiedzieli się, jakie zagrożenia są obecne w cyberprzestrzeni oraz jak się przed nimi uchronić. Poruszono także problem dopalaczy i innych substancji niebezpiecznych oraz ich wpływu na zdrowie i życie.

• Dzień Babci i Dziadka

•              Nasi uczniowie szczególnym uczuciem i wdzięcznością darzą swoje babcie i swoich dziadków. 22 stycznia podczas uroczystej akademii mogli słowem i piosenką wyrazić te wszystkie serdeczności.

Przygotowani przez p. Ewę Glinianowicz i p. Celinę Pleskacz uczniowie zaprezentowali także scenki humorystyczne z życia babć i dziadków. Pani Małgorzata Zając przygotowała z dziewczynkami pokaz taneczny. Po części artystycznej przybyłych gości zaproszono na słodki poczęstunek, o który zadbali rodzice.

• Wizyta Św. Mikołaja

• 6 grudnia wszystkie dzieci niecierpliwie wyczekiwały bardzo ważnego gościa. Do szkoły przybył Św. Mikołaj z workami wypełnionymi przezentami dla wszystkich dzieci. W tym dniu, na twarzach uczniów ubranych w czerwone czapeczki zagościł uśmiech i radość.

• Święto owoców i warzyw

•             W naszej szkole dbamy o zdrowie i propagujemy zdrowe odżywianie. 6 listopada uczniowie z klas I-III podczas przedstawienia zaprezentowali, jakie korzyści płyną z jedzenia owoców i warzyw.

Widzowie dowiedzieli się, jakie witaminy i minerały zawierają poszczególne produkty. Wychowawczynie klasy I i II - p. Celina Pleskacz i p. Ewa Glinianowicz zadbały, by dzieci wiedziały o zdrowym żywieniu jak najwięcej oraz przygotowały stoisko z owocami i sokami dla uczniów.