• Otrzęsiny klasy IV

• Otrzęsiny uczniów klasy IV odbyły się 21 października. Jest to coroczna impreza, której celem jest uroczyste przyjęcie czwartoklasistów do grona uczniów klas starszych. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Lucyną Brzyską przygotował liczne konkurencje. Uczniowie klasy IV musieli rozpoznać różne produkty, odpowiedzieć na pytania dotyczące szkoły oraz zaśpiewać wylosowaną piosenkę. Po pomyślnym przejściu wszystkich zadań uczniowie zostali włączeni w poczet uczniów klas starszych. Następnie odbyła się dyskoteka.

• "Święto pieczonego ziemniaka"

• W poniedziałek 21 października 2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy „Święto pieczonego ziemniaka”. Tego dnia w pogodne południe uczniowie wybrali się na pobliską łąkę, gdzie rozpalono ognisko. Wychowankowie mogli upiec kiełbaskę i ziemniaki. Największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się gry i zabawy ruchowe.

• Sukces Mileny III m. w XXXI Biegu Ulicznym Po Ziemii Biłgorajskiej

• Milena Jabłońska uczennica klasy  IV SP w Luchowie Dolnym zajęła III miejsce w XXXI Biegu Ulicznym Po Ziemii Biłgorajskiej.

Bieg na dystansie 400m. w grupie wiekowej 8-9 lat dla dziewcząt odbył się 6 października 2019r.  na bieżni lekkoatletycznej  Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju.

Opiekunem uczennicy była p. Małgorzata Zając.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Występ cyrku Focus

• W dniu dzisiejszym tj. 17 października do naszej szkoły przyjechał cyrk Focus. Wesoły klaun pokazał m.in. jak się jeździ na mini rowerku oraz inne śmieszne sztuczki. Zaprezentowano także pokaz żonglerki oraz kręcenia hula hopem. W niektórych konkurencjach wzięli także udział chętni uczniowie.

• Code Week 2019

• W dniach od 7 października do 18 października  uczniowie klas I-III wzięli  udział w Europejskim Tygodniu Kodowania Code Week 2019. W ramach tej społecznej inicjatywy promującej programowanie i umiejętności cyfrowe uczniowie naszej szkoły poznali atrakcyjny sposób programowania. Szkoła Podstawowa w Luchowie Dolnym uczestniczyła w 11 wydarzeniach Code Week z Uczymy Dzieci Programować. Uczniowie i nauczyciele otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w przedsięwzięciu.

• Wycieczka klas IV-VIII

• 16 października uczniowie z klas IV-VIII wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Żurawicy i Bolestraszyc. Pierwszym punktem wycieczki był powstały w latach 1882-86 Fort XII Werner. Uczniowie mogli przechadzać się po schronach, tunelu oraz obejrzeć wystawę eksponatów Twierdzy Przemyśl i posłuchać ciekawych historii opowiadanych przez przewodnika. Następnie udaliśmy się do pięknego, bogatego w róznorodną roślinność arboretum w Bolestraszycach. Piękna pogoda sprzyjała spacerom i podziwianiu ciekawych roślin i drzew.

• Dzień Edukacji Narodowej

• 11 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy V pod kierunkiem p. Joanny Pudełko przygotowali uroczystą akademię, podczas której wierszem i piosenką wyrazili podziękowania nauczycielom za trud włożony w kształcenie i wychowanie uczniów. Na uroczystość przybył także Burmistrz Tarnogrodu Pan Paweł Dec, który złożył nauczycielom życzenia. Następnie Pani Dyrektor i Pan Burmistrz wręczyli nagrody wyróżnionym za pracę nauczycielom. Na koniec słowa podziękowania skierowali także rodzice. Ostatnim akcentem uroczystości był występ taneczny przygotowany przez p. Małgorzatę Zając.

• Wycieczka do Łabuń-Reformy

• Dnia 1 października 2019 roku dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III wybrały się na wycieczkę do Gospodarstwa Agro Edukacyjnego "Kolorowe Ranczo" w Łabuniach-Reformie. Wzięły udział w zajęciach edukacyjnych pt. „Kisimy kapustę i robimy przetwory”, podczas których odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka, pieczenie podpłomyków wykonanych przez dzieci i kiszenie kapusty. Dzieci zwiedziły całe gospodarstwo oraz poznały pracę gospodyni domowej. Największą atrakcją wyjazdu było karmienie zwierząt. Wiele radości sprawiły również zabawy i konkurencje sportowe m.in. bitwa na mąkę, przeciąganie liny. Przez cały czas pobytu w Ranczo towarzyszyła piękna pogoda.

• Spotkanie z policjantem

• 20 września 2019 roku odbyły się zajęcia z policjantem panem Markiem Popowiczem. Prowadzący spotkanie omówił zasady bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły oraz zasady poruszania się po chodniku i jazdy rowerem. Poruszył również bardzo ważną kwestię noszenia elementów odblaskowych. Zwrócił uwagę na niebezpieczeństwo wynikające z obcowaniem z nieznanym zwierzęciem.