• Informacja - opieka stomatologiczna

• Opieka stomatologiczna nad uczniami Szkoły Podstawowej w Luchowie Dolnym będzie sprawowana do 29.02.2020 roku w:

Gabinecie Stomatologicznym lek. dent. Pauliny Piskorskiej

ul. Rynek 3 23-420 Tarnogród.

Jednocześnie informujemy, że uczniowie zgłaszają się do gabinetu pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego.

• 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości

• Dnia 13 listopada 2019r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka, ponieważ Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. W tym dniu czcimy waleczność i męstwo przodków.

• "Szkoła do hymnu"

• Szkoła Podstawowa w Luchowie Dolnym włączyła się do ogólnopolskiej akcji zainicjonowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej "Szkoła do hymnu". W piątek 8 listopada 2019 roku punktualnie o godzinie 11:11 cała społeczność szkolna odśpiewała hymn narodowy "Mazurka Dąbrowskiego".

• Pokaz historyczny

• 31 października w naszej szkole wystąpiła grupa Rekonstrukto, która przedstawiła pokaz historyczny pt. "Wrzesień 39". Podczas tej żywej lekcji historii opowiedziano, jak doszło do wybuchu II wojny światowej. Uczniowie mogli posłuchać o etosie żołnierza i ułana polskiego. Zaprezentowano polski mundur wojskowy oraz ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej.