• Procedura funkcjonowania szkoły

• Informujemy, że w szkole od 1 września 2020r. obowiązuje PROCEDURA FUNKCJONOWANIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W LUCHOWIE DOLNYM w związku z pandemią koronawirusa. (tekst procedury znajduje się w zakladce po lewej stronie -PROCEDURY I REGULAMINY)

Procedura zawiera szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania naszej placówki. Wszyscy uczniowie i rodzice zobowiązani są do zapoznania się i stosowania się do zasad w niej zawartych.

ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY - informacje wstępne

1. Szkoła pracuje w godzinach od 7:25 do 16:10. W Szkole wprowadza się ustalone godziny czasu trwania zajęć dla każdego oddziału/ klasy, wraz z podaniem konkretnych godzin wejścia do budynku szkoły celem zapewnienia niekolizyjnych dróg poruszania się uczniów po szkole.

2. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.

3. Dzieci  są przyprowadzane i odbierane ze szkoły przez osoby zdrowe.

4. W Szkole wyznacza się określoną strefę przy wejściu głównym, w której mogą przebywać rodzice przyprowadzający/ odbierający dzieci ze szkoły lub inne osoby z zewnątrz zachowując następujące zasady:

1) 1 rodzic z dzieckiem;

2) zachowanie dystansu od kolejnego rodzica z dzieckiem min. 1,5 m.

3) dystans od pracownika szkoły min. 1,5 m.

4) osłona ust i nosa.

5. Uczniowie przychodzą do szkoły zgodnie z ustalonym dla każdego oddziału klasy planem zajęć.

6. Zakazuje się gromadzenia uczniów przed wejściem do szkoły.

7. Do budynku szkoły należy wchodzić zachowując obowiązek zasłonięcia nosa i ust (maseczka) oraz dezynfekcji rąk, przy użyciu płynu znajdującego się przed wejściem do szkoły.

8. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy są zobowiązani do przestrzegania ustalonych zasad zachowania na terenie szkoły, w szczególności miejscach wspólnych, tj. szatnia, korytarze, stołówka szkolna.

9. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy są zobowiązani do noszenia na terenie szkoły masek lub przyłbic. Obowiązek nie dotyczy sal lekcyjnych (po zajęciu przez ucznia miejsca w ławce) i stołówki szkolnej (po zajęciu miejsca przy stoliku).

• Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2020/2021

• Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 1 września w budynku szkoły zgodnie z poniższym harmonogramem.

Zapraszamy uczniów z klas II-VII na spotkania z wychowawcami:

klasa VII - godz. 9.00 (sala nr 1)

klasa VI - godz. 9.15 (sala nr 3)

klasa V - godz. 9.30 (sala nr 6)

klasa IV - godz. 9.45 (sala nr 8)

klasa III - godz. 10.00 (sala nr 2)

klasa II - godz 10.15 (sala nr 4)

Uczniów z klasy I oraz rodziców zapraszamy na spotkanie z wychowawcą o godz. 11.00 w sali nr 8.

Dzieci z oddziału przedszkolnego razem z rodzicami zapraszamy na spotkanie z wychowawcą o godz. 11.30 w sali nr 7.

Wchodząc na teren szkoły szkoły należy mieć założoną maseczkę zakrywającą nos i usta oraz zdezynfekować ręce. Apelujemy do uczniów i rodziców o zachowanie dystansu społecznego 1,5 metra. Uczniowie przychodzą z plecakami lub torbami, ponieważ otrzymają podręczniki i ćwiczenia. Obowiązuje zmienne obuwie.

Prosimy o zapoznanie się z zaleceniami dla rodziców i uczniów wydanymi przez MEN.

Wskazówki dla rodziców:

Bezpieczny_powrot_do_szkoly_-_rodzice.jpg