Szkoła Podstawowa w Luchowie Dolnym

 

Nawigacja

Konkursy

Rok szkolny 2018/2019

Sukcesy w konkursach zewnętrznych w II półroczu:

 

  • Konkurs dla szkół podstawowych gminy Tarnogród –„Potyczki ortograficzno-historyczno - angielskie” I miejsce zdobyła Patrycja Ćwikła z klasy VIII.
  • Ogólnopolski konkurs Galileo 2019 z chemii zorganizowany przez centrum Edukacji Szkolnej:

Patrycja Jachimowicz z kl. VII – 12 miejsce - wyróżnienie

Katarzyna Duczek z kl. VII – 14 miejsce -wyróżnienie

Piotr Socha z kl. VII – 14 miejsce - wyróżnienie

Rafał Mendel z kl. VIII -13 miejsce-wyróżnienie

Kamil Dorosz z kl. VIII – 13 miejsce – wyróżnienie

 

  • IV Powiatowy Konkurs Wiedzy Biblijnej z Ewangelii Świętego Jana - Katarzyna Duczek  z klasy VII otrzymała wyróżnienie.
  • Konkurs plastyczny „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje” organizowany przez KRUS - Szymon Janda z kl. IV otrzymał wyróżnienie w powiecie.
  • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom” Piotr Socha z klasy VII zdobył IV miejsce w gminie.
  • „Radość czytania” – konkurs organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tarnogrodzie – uczennica klasy IV Julia Babij  zdobyła I miejsce w gminie oraz zakwalifikowała się do etapu powiatowego, Magdalena Wardach – kl. IV otrzymała wyróżnienie w gminie.
  • Konkurs plastyczny „Ilustracje do lektur naszych dziadków” organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tarnogrodzie - Szymon Janda z kl. IV uzyskał II miejsce.
  • Powiatowe Biegi przełajowe w Biłgoraju - I miejsce w kategorii dziewcząt z rocznika 2010 zdobyła Milena Jabłońska z klasy III.
  • III Tarnogrodzkie Biegi Plenerowe:

Kategoria chłopców z rocznika 2004-2005:

I miejsce - Kamil Dorosz kl. VIII

III miejsce – Daniel Dorosz kl. VII

 

Kategoria dziewcząt z rocznika 2004-2005:

III miejsce – Patrycja Ćwikła kl. VIII

 

Kategoria dziewcząt z rocznika 2006 – 2007:

III miejsce – Oliwia Kiełboń kl. VII

 

Kategoria chłopców z rocznika 2008-2009:

III miejsce – Szymon Bodys kl. IV

 

Kategoria dziewcząt z rocznika 2010-2011:

I miejsce – Milena Jabłoński kl. III

 

Kategoria chłopców z klasy „O”:

Szymon Bodys – II miejsce

Piotr Hachuj – III miejsce

Podsumowanie konkursów - I półrocze

 

KONKURSY ZEWNĘTRZNE

 

L.P.

Nazwa

Opiekun

klasa

Liczba uczestników

Osiągnięcia

1

Historyczny Konkurs Wiedzy

POLSKA TO WIELKA RZECZ

 – organizowany przez TOK

G. Larwa

VII - VIII

3

Patrycja Ćwikła – kl. VIII

Katarzyna Duczek – kl. VII

Patrycja Jachimowicz – kl. VII

Dyplomy i nagrody

2

XX edycja konkursu Boże Narodzenie: Pieśni – Plastyka organizowany przez TOK

R. Fus

0

Anna Szmołda

nagroda

C. Pleskacz

 

II

Aleksandra Szmołda,

Katarzyna Ciołek

nagroda

A.Krucoń

III

Amelia Mulawa

nagroda

L. Brzyska

IV

A.Czyżnikowska,

Julia Babij,

Magdalena Ciołek

Anna Czyżnikowska – kl. IV– laureatka

nagroda

nagroda

 

Ponadto uczniowie klas VII-VIII uczestniczyli w konkursach zewnętrznych - przedmiotowych organizowanych przez KO w Lublinie:

 

1) Konkurs matematyczny - opiekun p. Kazimiera Poluga

2) Konkurs chemiczny - opiekun p. Michalina Szyszka

 

 

KONKURSY WEWNĄTRZSZKOLNE

L.P.

Nazwa

Opiekun

klasa

Liczba uczestników

Osiągnięcia

1

Konkurs piosenki i pieśni patriotycznej – „Wspólnie śpiewamy polskie pieśni patriotyczne”

L. Brzyska

E. Glinianowicz

I– III – 14 uczniów

IV – VII – 8 uczniów

22

Zwycięzcy:

Milena Jabłońska – kl. III

Katarzyna Duczek – kl. VII

Magdalena Wardach – kl. IV

Julia Babij – kl. IV

 

2

Konkurs recytatorski – ‘Niepodległa wierszem malowana”

K. Mendryk

IV-V – 9 uczniów

VII – 3 uczniów

12

I miejsce – Katarzyna Duczek –kl. VII

II miejsce – Szymon Janda, Magdalena Wardach-kl.IV

III miejsce – Patrycja Jachimowicz- kl. VII

3

Dyktando Niepodległościowe – „Po polsku o historii”

K. Mendryk

IV –V – 12 uczniów

VII – VIII – 6 uczniów

18

I miejsce – Michał Karczmarczyk– kl. V

II miejsce – Izabela Mendel – kl.V

III miejsce – Katarzyna Duczek – kl. VII

4

Konkurs matematyczny

„Mistrz tabliczki mnożenia”

K. Poluga

Kl. IV

12

I miejsce – Karol Karaś – kl. IV

5

Konkurs matematyczny

„Mistrz działań pamięciowych”

K.Poluga

Kl. IV

12

I miejsce – Karol Karaś – kl. IV

Kl. V

3

I miejsce – Izabela Mendel – kl. V

 

6

Konkurs plastyczny – „Mój wymarzony zawód’

A.Krucoń

0 - III

12

I miejsce – Aleksandra Szmołda – kl. II

II miejsce – Bartłomiej Karczmarczyk – kl. 0

III miejsce – Izabela Mulawa – kl. 0

 

  IV-V

4

I miejsce – Anna Czyżnikowska – kl. IV

 

7

Konkurs plastyczny – „Mój ulubiony bohater literacki”

A.Krucoń

 

IV - VIII

10

I miejsce – Adrian Kiełboń – kl. VIII

II miejsce Karol Karaś – kl. IV

III miejsce – Szymon Janda – kl. IV

 

8

Konkurs plastyczny – „Mój ulubiony bohater baśniowy”

A.Krucoń

I - III

22

I miejsce – Amelia Mulawa – kl. III

II miejsce  - Martyna Janda – kl. I

III miejsce – Agnieszka Dyjak – kl. II

 

 

 

 

 

 

Rok szkolny 2017/2018

1) X Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Kulturze Polski i Krajów Anglojęzycznych "The Globetrotter" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty zorganizowany przez SP nr 1 w Biłgoraju

- wyróżnienie zdobyła ucz. kl. VII Patrycja Ćwikła

Opiekun: Anna Skwarek

2) XVII powiatowy konkurs czytelniczy „Radość czytania” - III miejsce zajęła ucz. kl. VI Agata Rzeźnik.

Opiekun: Kazimiera Mendryk

3) III powiatowy konkurs wiedzy biblijnej - Katarzyna Duczek ucz. kl. VI otrzymała wyróżnienie.

Opiekun: Lucyna Brzyska

4) Regionalny konkurs matematyczny dla uczniów z klasy III "MiMak" -  Karol Karaś zakwalifikował się do etapu powiatowego.

Opiekun: Ewa Glinianowicz

5) Konkurs historyczny Wolna-Niepodległa - do etapu powiatowgo zakwalifikowali się Patrycja Ćwikła i Kamil Dorosz z klasy VII.

Opiekun: Grażyna Larwa

6) Potyczki historyczno-ortograficzno-matematyczne zorganizowane przez SP w Woli Różanieckiej.

I miejsce  - Katarzyna Duczek kl. VI

III miejsce - Patrycja Jachimowicz kl. VI

Opiekun: Grażyna Larwa, Kazimiera Mendryk, Kazimiera Poluga

7) Powiatowe indywidualne biegi przełajowe - II miejsce zajął ucz. klasy VII Kamil Dorosz.

Opiekun: Małgorzata Zając

8) Tarnogrodzkie biegi plenerowe:

w kategorii dziewczynek (Klasy II-III): I miejsce - Milena Jabłońska kl. II

w kategorii dziewczynek (Klasy VI-VII): III miejsce - Oliwia Kiełboń kl. VI

w kategorii chłopców (Klasy VI-VII):

I miejsce - Kamil Dorosz kl. VII

III miejsce - Daniel Dorosz kl. VI

Opiekun: Celina Pleskacz, Małgorzta Zając

9) Pierwszy Turniej Warcabowy zorganizowany przez Przedszkole Miejskie w Tarnogrodzie - I miejsce i tytuł mistrza zdobył Dawid Ćwikła -oddział "0".

Opiekun: Alina Pleskacz

 

 

 

Rok szkolny 2016/2017

Uczennica klasy III Anna Socha została laureatem konkursu matematycznego "MiMak" pod patronatem LSCDN.

Opiekun: Celina Pleskacz

 

 

Rok szkolny 2014/2015

"Kto czyta żyje wielokrotnie

Kto zaś z ksiązkami obcować nie chce-

na jeden żywot jest skazany"

Józef Czechowicz

W ramach "Tygodnia Bibliotek 2015" pod hasłem

"Wybieram Bibliotekę"

w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnogrodzie

dnia 12.05.2015roku odbył się gminny konkurs

"Radość czytania 2015"

Naszą szkołę reprezentowali:

Patrycja Ćwikła uczennica klasy IV

Mateusz Gorący uczeń klasy V

Anna Grasza uczennica klasy V

Wśród wyróżnionych laureatów konkursu był uczeń naszej szkoły Mateusz Gorący

Opiekun: K. Mendryk

 

W dniu 6.05.2015r.

dzieci z oddziału przedszkolnego brały czynny udział w

IX Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej

w Tarnogrodzie.

Oddział przedszkolaków reprezentowały nastepujące osoby: Anna Czyżnikowska, Oliwia Cichoń, Milena Jabłońska, Szymon Janda i Szymon Bodys.

Dzieci wykonały 2 piosenki:

Maszeruje wiosna

Bajkowa łódka

Za piękne wykonanie piosenek otrzymały nagrody rzeczowe w postaci książek oraz dyplom dla szkoły.

 

Do występu dzieci przygotowała p. K. Maciejkowicz

 

 

 

VII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

"The Globetrotter"

III miejsce zajęła Edyta Dorosz uczennica kl. VI

Opiekun: Anna Skwarek

 

 

Konkurs matematyczny "Szpak"

organizowany przez LSCDN w Zamościu

Wojciech Leniart - uczeń klasy VI został finalistą.

Opiekun: Kazimiera Poluga

 

Konkurs wiedzy prewencyjnej

"Jestem bezpieczny"

organizowany przez Powiatową Komendę Policji w Biłgoraju

wyróżnieni

Adrian Kiełboń - klasa IV

Mateusz Gorący - klasa V

Wojciech Łogin - klasa VI

 

Opiekun: Kazimiera Poluga

 

"Pomniki przyrody - nasze skarby dla potomnych"- organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tarnogrodzie

Głowną nagrodę w konkursie otrzymała

Patrycja Ćwikła - uczennica klasy IV

natomiast w kategorii prac plastycznych

I miejsce zajęła

uczennica klasy VI - Kamila Czyżnikowska

 

Opiekun: Kazimiera Mendryk

 

 

 

 

 

Rok szkolny 2013/2014

VI Powiatowy Konkurs z języka angielskiego

     Uczennica klasy V Edyta Dorosz zajęła I miejsce w VI Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych "The Globetrotter". Podczas konkursu zorganizowanego przez SP nr 1 w Biłgoraju uczniowie z klas V-VI z terenu powiatu biłgorajskiego musieli rozwiązać test sprawdzający wiedzę z zakresu kultury, geografii oraz historii państw anglojęzycznych. Ponadto 3-osobowy zespół uczniów naszej szkoły przygotował prezentację multimedialną o kulturze wybranego państwa i zajął III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Opiekun: Anna Skwarek

 

 

Edyta Dorosz uczennica klasy V

zajęła III miejsce w konkursie ortograficznym

pt. "Ojczysty - dodaj do ulubionych" 

zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tarnogrodzie.

Opiekun: Kazimiera Mendryk

Rok szkolny 2012/2013

 

Konkurs plastyczny – „Bezpiecznie na wsi”-

organizowany przez Państwową Inspekcję Pracy, KRUS, TOK i Burmistrza Tarnogrodu

Opiekunowie:

Celina Pleskacz

Grażyna Larwa

Anna Skwarek

Nagrody rzeczowe otrzymali:

Kamil Dorosz – kl.II

Patrycja Ćwikła – kl. II

Klaudia Jabłońska – kl. III

Mateusz Dyjak – kl. VI

Pozostali uczniowie otrzymali nagrody pocieszenia


Konkurs matematyczny "Szpak"

organizowany przez LSCDN w Zamościu

 

 

Do III etapu zakwalifikował się:

Wojciech Leniart - kl. IV


Opiekun - Kazimiera Poluga

 

 

Rok szkolny 2011/2012

Konkurs plastyczny ekologiczny

 

Angelika Grasza  - kl. V

Dominika Karczmarczyk  - kl. V

 

Opiekun Ewa Glinianowicz


Pokaz mody ekologicznej.

 

Natalia Trybuch  - kl. V

Magdalena Waszak - kl.V

 

Opiekun Ewa Glinianowicz


Konkurs wiedzy ekologicznej

 

Dominika Buniowska - kl VI

Wojciech Socha  - kl.VI

Łukasz Waluda - kl.VI

 

Opiekun Ewa Glinianowicz


 

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem

„Młodzież zapobiega pożarom”

 

Dominika Buniowska - kl. VI

Wojciech Socha - kl.VI

Łukasz Waluda - kl.VI

 

Opiekun Ewa Glinianowicz


 

Konkurs matematyczny "Szpak"

pod patronatem Instytutu UMCS w Lublinie

Opiekun - Kazimiera Poluga

 

Do II etapu zakwalifikowali się:

Gabriela Jachimowicz  kl. IV

Łukasz Waluda kl. VI


 

Rok szkolny 2010/2011

Ogólnopolski konkurs plastyczny

Opiekun - Ewa Glinianowicz

 

„Powódź, pożar, dniem czy nocą – straż przychodzi ci z pomocą"

Prace 5 uczniów z klas I - VI zostały zakwalifikowane do II etapu