• Informacje ogólne

• INFORMACJE O PROGRAMIE "LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI"

• #laboratoriaprzyszlosci

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Programu Laboratoria Przyszłości Szkoła Podstawowa w Luchowie Dolnym otrzymała wsparcie w wysokości 30 000 zł. Z pozyskanych środków zostało zakupione obowiązkowe wyposażenie podstawowe:

• Drukarka 3D z akcesoriami;
          • Mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami;
          • Sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (m.in. aparat z możliwością nagrywania, statyw, gimbal, zestaw oświetlenia ciągłego);
          • Stacja lutownicza.

Ponadto w ramach projektu szkoła zakupiła m.in.

• Mobilny zestaw nagłaśniający;
          • Gablotę na puchary;
          • Tablicę suchościeralną;
          • Walizkę Długopisów Banacha 3D;
          • Filamenty do Długopisu Banacha 3D;
          • Klocki LEGO Education SPIKE Prime;
          • Klocki LEGO Education BricQ Motion Essential;
          • Klocki konstrukcyjne Edu Technic;
          • Bezprzewodowy pistolet do kleju;
          • Maszynę do szycia;
          • Artykuły dziewiarskie (nici, igły, szpilki, nożyczki, szydełka, druty, krosna tkackie);
          • Skrzynkę narzędziowa z wyposażeniem (młotki, suwmiarka, kątownik, ściągacz taśmy, zestaw wkrętaków i bitów, kątownik);
          • POCIĄG INTELINO ZESTAW TUNELI;
          • INTELINO ZESTAW DODATKOWYCH ELEMENTÓW;

Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany podczas zajęć lekcyjnych, zajęć świetlicowych oraz dodatkowych zajęć pozalekcyjnych.