Bezpiecznie na wsi
11 marca odbyło się spotkanie z przedstawicielem KRUS w Biłgoraju panem Mariuszem Łysiakiem. Na spotkaniu przedstawiono zagrożenia i niebezpieczeństwa jakie mogą spotkać dzieci na wsi.
Uczniowie obejrzeli film pokazujący sytuacje niebezpieczne w rolnictwie i podczas prac w gospodarstwie. Po projekcji filmu był czas na rozmowę i omówienie szczegółowych zasad bezpieczeństwa. Na zakończenie spotkania p. Mariusz zachęcił wszystkich uczniów do udziału w konkursie plastycznym pt. "Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje."
Zabawa choinkowa
31 stycznia odbyła się zabawa choinkowa. W pięknie udekorowanej balonami sali uczniowie bardzo chętnie się bawili, wspólnie tańczyli oraz zamawiali dedykacje i piosenki. Uczniowie uczęszczający na zajęcia taneczne mogli zaprezentować przed rodzicami i nauczycielami swoje umiejętności taneczne.
Bądź bezpieczny
W ramach realizacji działań Programu Wychowawczo - Profilaktycznego zostały przeprowadzone warsztaty dla uczniów, które poprowadziła p. Agnieszka Potocka z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.
Pani policjant omówiła z najmłodszymi uczniami zasady dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie klas IV-VIII dowiedzieli się, jakie zagrożenia są obecne w cyberprzestrzeni oraz jak się przed nimi uchronić. Poruszono także problem dopalaczy i innych substancji niebezpiecznych oraz ich wpływu na zdrowie i życie.
Dzień Babci i Dziadka
Nasi uczniowie szczególnym uczuciem i wdzięcznością darzą swoje babcie i swoich dziadków. 22 stycznia podczas uroczystej akademii mogli słowem i piosenką wyrazić te wszystkie serdeczności.
Przygotowani przez p. Ewę Glinianowicz i p. Celinę Pleskacz uczniowie zaprezentowali także scenki humorystyczne z życia babć i dziadków. Pani Małgorzata Zając przygotowała z dziewczynkami pokaz taneczny. Po części artystycznej przybyłych gości zaproszono na słodki poczęstunek, o który zadbali rodzice.
Jasełka
Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odbyły się w naszej szkole Jasełka. Uczniowie przypomnieli nam historię narodzin Pana Jezusa.
Do żłóbka przybyli z pokłonem pastuszkowie, trzej królowie i żołnierze. Oczywiście nie zabrakło także wspólnego śpiewu kolęd oraz życzeń skladanych podczas łamania się opłatkiem.
Ślubowanie klasy I
11 grudnia uczniowie klasy I przeżywali szczególną uroczystość - pasowania na uczniów.
Wychowawczyni klasy I p. Ewa Glinianowicz zadbała o przygotowanie dzieci do tego wydarzenia. Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie oraz krótko pokazali, czego się już nauczyli. Następnie p. Dyrektor Grażyna Larwa dokonała uroczystego aktu pasowania na uczniów. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
Wizyta Św. Mikołaja
6 grudnia wszystkie dzieci niecierpliwie wyczekiwały bardzo ważnego gościa. Do szkoły przybył Św. Mikołaj z workami wypełnionymi przezentami dla wszystkich dzieci. W tym dniu, na twarzach uczniów ubranych w czerwone czapeczki zagościł uśmiech i radość.
Obchody 100-lecia Niepodległości
Uroczyste obchody setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości odbyły się w naszej szkole 9 listopada.
O godzinie 11:11 cała społeczność zaśpiewała wspólnie hymn "Mazurek Dąbrowskiego". Następnie klasa VII wystąpiła z montażem słowno-muzycznym przygotowanym pod kierunkiem p. Kazimiery Polugi. Po części artystycznej odbył się konkurs pieśni patriotycznych oraz konkurs recytatorski. W zmaganiach konkursowych wzięło udział wielu uczniów. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe.
Święto owoców i warzyw
W naszej szkole dbamy o zdrowie i propagujemy zdrowe odżywianie. 6 listopada uczniowie z klas I-III podczas przedstawienia zaprezentowali, jakie korzyści płyną z jedzenia owoców i warzyw.
Widzowie dowiedzieli się, jakie witaminy i minerały zawierają poszczególne produkty. Wychowawczynie klasy I i II - p. Celina Pleskacz i p. Ewa Glinianowicz zadbały, by dzieci wiedziały o zdrowym żywieniu jak najwięcej oraz przygotowały stoisko z owocami i sokami dla uczniów.
Pokazy chemiczno-fizyczne
19 października w naszej szkole wystąpiła grupa Zaelektryzowani z pokazem pt. "Fizyka nam styka".
Uczniowie mogli obejrzeć i uczestniczyć w doświadczeniach chemicznych, fizycznych i biologicznych. Dowiedzieli się m. in. do czego wykorzystywany jest ciekły azot, jak działa hel czy też jak wytworzyć chmurę. Dla wszystkich uczestników były to ciekawe zajęcia.
Dzień Edukacji Narodowej
W Dniu Edukacji Narodowej uczniowie pamiętali o swoich nauczycielach i wychowawcach.
Uroczysta akademia przygotowana pod kierunkiem pani Lucyny Brzyskiej była okazją do wyśpiewania przepięknych życzeń i wręczenia kwiatów. Po wystąpieniu uczniów życzenia nauczycielom złożyła pani dyrektor, przybyły na uroczystość pan Burmistrz oraz Rada Rodziców.
Święto pieczonego ziemniaka
W ciepły październikowy dzień uczniowie zebrali się na placu szkolnym na wspólnym ognisku z okazji święta pieczonego ziemniaka. Pieczeniu kiełbasek towarzyszyły gry i zabawy na świeżym powietrzu.
Wycieczka do Dęblina i Czarnolasu
2 października uczniowie z klas IV-VIII wyjechali na wycieczkę, podczas której odwiedzili Dęblin, Carnolas i Zwoleń.
W dęblińskiej szkole Orląt uczniowie poznali historię polskich lotników oraz obejrzeli samoloty i śmigłowce. Mogli także wejść na pokład samolotu Jak-40 oraz śmigłowca Mi - 6. Była to nie lada atrakcja nie tylko dla chłopców, ale także dla dziewcząt. Następym punktem na trasie wycieczki było muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie, gdzie wszyscy uczniowie mogli poznać życie i twórczość mistrza Jana. Na zakończenie uczestnicy wycieczki udali się do Zwolenia, na grób wielkiego twórcy. Na pewno ta wyprawa utkwi na długo w pamięci.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
3 września 2018 roku uroczyście zabrzmiał pierwszy dzwonek zwiastujący nowy rok szkolny. Uczniowie przygotowani przez p. Kazimierę Mendryk wierszem i piosenką pożegnali wakacje i rozpoczęli kolejny rok nauki. Wszystkim uczniom życzymy wytrwałości i wielu sukcesów.
Klauzula informacyjna
KLAUZULA INFORMACYJNA
Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), publ. Dz. Urz. UE L Nr 119, s. 1 informujemy, iż:
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018.
Pani dyrektor Grażyna Larwa wręczyła uczniom nagrody za wysokie wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie, a także wyróżnionym w konkursach. W bieżącym roku szkolnym Nagrody Burmistrza Tarnogrodu otrzymały: Patrycja Ćwikła z kl. VII, Katarzyna Duczek z kl. VI i Patrycja Jachimowicz z kl. VI.
Sukcesy w konkursach
Sukcesy w konkursach zewnętrznych w roku szkolnym 2017/2018:
1) X Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Kulturze Polski i Krajów Anglojęzycznych "The Globetrotter" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty zorganizowany przez SP nr 1 w Biłgoraju
- wyróżnienie zdobyła ucz. kl. VII Patrycja Ćwikła
Wycieczka do Lublina i Kozłówki
14 czerwca uczniowie z klas IV-VII wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Lublina.
Jest to miasto z piękną historią, które obfituje w liczne atrakcje turystyczne, których nie sposób obejrzeć w jeden dzień. Pierwszym punktem na trasie naszej podróży było Muzeum na Zamku. Tam mogliśmy obejrzeć arcydzieła polskich twórców, w tym słynny obraz Jana Matejki - Unia lubelska. Podczas oglądania wystawy archeologicznej „Śladami przeszłości. Najdawniejsze dzieje Ziemi Lubelskiej” dowiedzieliśmy się jak żyli mieszkańcy naszego regionu. Następnie pani przewodnik zabrała nas na spacer malowniczymi uliczkami starego miasta. Kolejnym miejscem, jakie odwiedziliśmy, była Archikatedra Lubelska. Tam mogliśmy obejrzeć zasoby skarbca oraz sprawdzić akustykę w specjalnej zakrystii akustycznej. Po poznaniu historii Lublina, pojechaliśmy do Pałacu Z
Pasowanie na czytelnika
Uczniowie klasy I uroczyście dołączyli do grona czytelników biblioteki podczas pasowania na czytelnika. Dzieci musiały się wykazać znajomością bajek oraz rozpoznać bajkowych bohaterów, w których wcielili się uczniowie klasy VI. Po odpowiedzi na wszystkie przygotowane pytania, dokonano aktu pasowania. Na zakończenie nowo mianowani czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego
27 maja miało miejsce szczególne wydarzenie -otwarcie boiska wielofunkcyjnego.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się: minister sportu i turystyki p. Jarosław Stawiarski, radny Sejmiku Województwa p. Michał Mulawa, burmistrz Tarnogrodu p. Eugeniusz Stróż, zastępca burmistrza p. Tomasz Rogala, przedstwiciele szkół i instytucji z gminy Tarnogród, duchowieństwo. Na uroczystości zebrali się także mieszkańcy Luchowa Dolnego. Po uroczystym przecięciu wstęgi i poświęceniu boiska, głos zabrali zaproszeni goście m.in. pan minister Jarosław Stawiarski. Następnie z częścią artystyczną wystąpili uczniowie naszej szkoły przygotowani pod kierunkiem p. Celiny Pleskacz i p. Małgorzaty Zając. Wychowankowie zaprezentowali swoje umiejętności taneczno-wokalne oraz sportowe.
Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych