• Sukcesy w VII Powiatowym Konkursie Wiedzy Biblijnej

• 23 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej Nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju odbył się VII Powiatowy Konkurs Wiedzy Biblijnej z Ewangelii Świętego Łukasza. Celem konkursu było poznanie Ewangelii św. Łukasza, a przez to pogłębienie wiary i właściwe kształtowanie chrześcijańskich postaw w oparciu o poznane Słowo Boże. Uczestnicy konkursu rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV - VI oraz VII - VIII. Naszą szkołę reprezentowały: Paulina Cichoń i Martyna Janda - klasa VI a także Aleksandra Ćwikła z klasy VII i Amelia Mulawa klasa VIII. Dziewczęta wykazały się bardzo dobrą znajomością treści Ewangelii i osiągnęły wysokie miejsca w konkursie Ola i Amelia zdobyły I miejsce, Martyna - II miejsce, zaś Paulina - wyróżnienie. Dziewczynki otrzymały cenne nagrody książkowe oraz dyplomy. Organizatorzy konkursu zadbali o uczestników, gdyż w czasie oczekiwania na wyniki konkursu odbyły się warsztaty biblijne prowadzone przez ks. Marcina Pudo, a także przygotowany był poczęstunek dla wszystkich dzieci. Naszym zwyciężczyniom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym konkursie w przyszłym roku.

• Pasowanie na czytelnika uczniów kl. I

• 19 kwietnia 2024 r. uczniowie pierwszej klasy zostali uroczyście włączeni do grona czytelników szkolnej biblioteki w Luchowie Dolnym.

Starsi koledzy i koleżanki z klas: IV i V przygotowali dla nich krótką część artystyczną, podczas której przekazali pierwszakom informacje, jak należy postępować, aby być wzorowym czytelnikiem. Pierwszoklasiści  zobowiązali się, że zawsze będą dbać o wypożyczane przez nich książki. Następnie zostali oni poddani egzaminowi, podczas którego musieli przekonać zebranych na uroczystości, że książki są ich przyjaciółmi. Oczywiście, egzamin zdali pomyślnie. W nagrodę p.o. dyrektor szkoły pani Agnieszka Działo uroczyście pasowała uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki. Dzieci dostały pamiątkowe dyplomy i upominki książkowe.

Nowym czytelnikom szkolnej biblioteki życzymy, by ich przygoda z książką trwała jak najdłużej, ponieważ - jak powiedziała nasza noblistka Wisława Szymborska - „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

• Zajęcia nt. cyberbezpieczeństwa

• Dnia 15 kwietnia odbyło się spotkanie z przedstawicielem policji p. Joanną  Pilarską. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie korzystać z sieci oraz na jakie zagrożenia mogą natrafić w internecie. Podczas spotkania obejrzeli także filmy edukacyjne na temat cyberbezpieczeństwa.

• Spotkanie z podróżnikiem

• Dnia 9 kwietnia w naszej szkole miała miejsce niezwykła lekcja geografii. Była to lekcja pt. "Kraina nad wielkim Nilem" przygotowana przez podróżnika Mateusza. Podczas lekcji uczniowie obejrzeli zdjęcia, filmy, pamiątki i stroje z wyprawy do Egiptu. Spotkanie było pełne energii i humoru, łączyło w sobie elementy historyczne, geograficzne, obyczajowe i kulturowe, a uczniowie mogli w nim aktywnie uczestniczyć.

• Z wizytą w salonie kosmetycznym

• Dziewczynki z klas IV-VIII miały okazję poznać zawód kosmetyczki i podologa. W tym celu wraz z opiekunami wybrały się do salonu kosmetycznego w Tarnogrodzie. W ten sposób mogły z bliska przyjrzeć się pracy kosmetyczki oraz poznać specyfikę tego zawodu.