• WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY "ZIMOWY PRZYJACIEL ZWIERZĄT"

• Zima jest piękną porą roku. Śnieg otulający świat białą pierzynką wygląda bardzo malowniczo. Sprawia jednak, że zwierzęta żyjące w naturze mają problem ze znalezieniem pokarmu, a typowe dla zimy mrozy zmuszają je do szukania schronienia przed niskimi temperaturami i zimnym wiatrem. Dla większości zwierząt zima to bardzo ciężki czas, codzienna walka o przetrwanie.

Czy możemy im pomóc?

Oczywiście, że tak ale… czy wiemy jak zrobić to właściwie?

Mamy nadzieję, że odpowiedzi na to pytanie udzielą dzieci, które wezmą udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym  „Zimowy przyjaciel zwierząt”.

Zachęcamy przedszkolaki i uczniów szkół podstawowych, aby w swoich pracach plastycznych pokazały, co należy zrobić aby ułatwić  zwierzętom z natury przetrwanie zimy, jak właściwie je dokarmiać i jak im pomagać.

• Wizyta w ZSKR w Różańcu!

• Dnia 19 grudnia 2023 r. nasi ósmoklasiści gościli w ZSKR w Różańcu. Uczestniczyli tam we wspólnym śpiewaniu pastorałek oraz wzięli udział w warsztatach zdobienia pierników w nowoczesnej pracowni gastronomicznej.
              Mieli możliwość przyglądać się produkcji oleju w szkolnej tłoczni. Ogromne zainteresowanie wzbudził wśród uczniów park maszynowy, w którym pod okiem nauczycieli i instruktorów mogli próbować swoich sił w jeździe kombajnem zbożowym, ciągnikami oraz samochodami osobowymi. Dziękujemy Dyrekcji, nauczycielom i uczniom ZSKR w Różańcu za zaproszenie i przygotowanie niezwykle ciekawego dnia promującego ich szkołę.

• Wizyta w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju!

• Młodzież szkolna ze Szkoły Podstawowej w Luchowie Dolnym z klas VI -VIII w dniu 21.11.2023r. uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju. W tym dniu uczniowie poznali szczegółowe zadania osób pracujących zawodowo w Straży Pożarnej. Jest to bardzo odpowiedzialna praca ratująca często życie ludzkie stwierdził Starszy Kapitan, który szczegółowo przedstawił pracę strażaków. Uczniowie dokładnie poznali sprzęt, przydatność w zależności od potrzeb, odpowiednie ubranie na wyjazd do zgłoszonego pożaru, wypadku lub innej związanej np. z wodą. Ogromne wrażenie zrobiły samochody strażackie, które wyjeżdżają do zgłoszonego pożaru czy wypadku. Zainteresowanie było bardzo duże, uczniowie wnikliwie słuchali i chętnie wsiadali do samochodów, przymierzali ubrania, próbowali uruchomić drobny sprzęt. Na zakończenie uczniowie podziękowali wszystkim strażakom za ich ofiarną i bardzo niebezpieczna pracę, życząc jak najmniej wypadków.

• 1,5 % PODATKU DLA SZKOŁY W LUCHOWIE DOLNYM!!!

• W imieniu uczniów, nauczycieli oraz Dyrekcji Szkoły zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o  przekazanie 1,5% podatku na rzecz naszej szkoły.

W ramach współpracy z Fundacją Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej zawarliśmy porozumienie, którego celem jest umożliwienie przekazania 1,5 % podatku dla wsparcia Szkoły Podstawowej w Luchowie Dolnym.

Wszystkie osoby zainteresowane wsparciem akcji 1,5 % dla Szkoły Podstawowej w Luchowie Dolnym prosimy po wpisaniu KRS 0000082324 wpisywać w celu szczegółowym w zeznaniu PIT dopisek:

„Szkoła w Luchowie Dolnym”.

Będziemy wdzięczni za okazaną pomoc!