Przypominamy, że do 11 marca (do piątku) do godziny 15:00 można jeszcze składać wnioski o przyjęcie do oddziału przedszkolnego i do klasy pierwszej.
Szczegóły w zakładce:
https://spluchowdolny.edupage.org/a/rekrutacja
Przypominamy, że do 11 marca (do piątku) do godziny 15:00 można jeszcze składać wnioski o przyjęcie do oddziału przedszkolnego i do klasy pierwszej.
Szczegóły w zakładce:
https://spluchowdolny.edupage.org/a/rekrutacja
Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informację dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy. W materiale znajdują się praktyczne wskazówki dotyczące zapisania dziecka do szkoły oraz praw, jakie przysługują uczniom z zagranicy w polskich szkołach. Informacja została opracowana w języku polskim
i ukraińskim.
Informacja_dla_rodzicow_dzieci_przybywajacych_z_Ukrainy_-_wersja_w_jezyku_polskim.pdf
Informacja_dla_rodzicow_dzieci_przybywajacych_z_Ukrainy_-_wersja_w_jezyku_ukrainskim.pdf
W imieniu męskiej części społeczności szkolnej składamy wszystkim Paniom moc najserdeczniejszych życzeń....
Urząd Miejski w Tarnogrodzie organizuje pomoc dla uchodźców z Ukrainy.
W budynku po byłym gimnazjum w Tarnogrodzie organizowana jest pomoc dla uchodźców z Ukrainy.
Można przynosić do budynku:
Herbata
Kawa
Cukier
Ryż
Makaron
Kasze
Mąka
Zupy instant (w gotowych kubkach, takie do zalania wrzątkiem)
Naczynia jednorazowe
Gotowe dania dla dzieci "słoiczki"
Kaszki dla dzieci
Jogurty i musy owocowe w tubkach
"pampersy"
Chusteczki nawilżane
Papier toaletowy
Ręczniki papierowe
Żele do mycia
Pasty i szczoteczki do zębów
Koce
O wszelkie potrzeby można zapytać osobiście w budynku gimnazjum lub telefonicznie 84 6111357.
MOŻNA PRZYNOSIĆ W/W RZECZY DO SZKOŁY.
MY JE DOSTARCZYMY DLA POTRZEBUJĄCYCH.
Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w III Wojewódzkim Konkursie na Palmę i Pisankę Wielkanocną.
Prace będą oceniane w 4 kategoriach konkursowych:
W każdej z wyżej wymienionych kategorii konkursowej zostaną wytypowani laureaci w 3 podkategoriach:
PRACE PROSIMY DOSTARCZYĆ DO TARNOGRODZKIEGO OŚRODKA KULTURY DO DNIA 3 MARCA 2022r.
REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIOWA (do pobrania poniżej).
Do pobrania:
regulamin-i-karta-konkurs-na-palme-i-pisanke-2022-1645107504.pdf (493.08KB)
Materiały są także dostępne do pobrania na stronie internetowej
https://www.bilgorajski.pl/.../2897-iii-edycja... i www.wok.lublin.pl
Kochani uczniowie, rodzice, nauczyciele!
„POSTAWA TRZEŹWOŚCI NIE SPRAWI CI TRUDNOŚCI
- ODRZUĆ UZALEŻNIENIA I SPEŁNIAJ MARZENIA!”
Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju ogłasza konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych znajdujących się na terenie powiatu biłgorajskiego. Tematyka konkursu to propagowanie postaw trzeźwości, co ma ścisły związek z naszymi fundamentalnymi działaniami profilaktycznymi jako podejmowanie wszelkich inicjatyw przeciwdziałania przemocy.
Regulamin konkursu znajduje się na naszej stronie:
https://www.oikbilgoraj.pl/?fbclid=IwAR0KxNzoRm1pwAnKMd2PjwwELEegZOjAmXikpwEQCoEF8BPRNFt9NEDhpUg
Wystawa prac konkursowych zostanie zaprezentowana w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju z okazji obchodów Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości przypadającego na 11 kwietnia 2022r.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie, gdzie na laureatów czekają atrakcyjne nagrody!
„MOJE ZDROWIE I MOJA AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA”- ZAMOŚĆ 2022
Regulamin-konkursu-plastycznego-Moje-zdrowie-....docx
Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu zaprasza dzieci i młodzież w wieku 4 – 12 lat z województwa lubelskiego do udziału w konkursie plastycznym promującym zdrowy tryb życia „Moje zdrowie i moja aktywność fizyczna”- Zamość 2022.
W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi oraz wychodząc na przeciw wszystkim którzy spotkają się stacjonarnie dopiero w marcu przedłużamy termin przyjmowania prac do dnia 4 marca 2022 roku.
XXIX Liceum Ogólnokształcące im. cc. majora Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” w Lublinie we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie organizują XI edycję Festiwalu Słowa i Obrazu pod hasłem „Ludzie listy piszą...”.
Rok 2021 r. został ogłoszony rokiem wielu znanych Polaków: Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Stanisława Lema, Cypriana Kamila Norwida, Tadeusza Różewicza, kard. Stefana Wyszyńskiego. Kultura i nauka polska ma także wielu innych wybitnych przedstawiciel, których twórczość będzie towarzyszyła uczestnikom spotkań, prelekcji oraz dwóch konkursów wojewódzkich – pięknego czytania i plastycznego.
Patronami Festiwalu są: pan Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego, pani Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty oraz pan Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublin.
Zachęcamy nauczycieli i uczniów do interesujących poszukiwań (np. listów patronów swoich szkół), dobrych wyborów oraz znakomitej prezentacji tekstu na konkursie pięknego czytania.
Laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe, a nauczyciele dyplomy za przygotowanie uczniów do konkursów. Szczegółowe informacje o konkursach w złączonym Regulaminie.
Wraz z Nadleśnictwem Biłgoraj, ogłaszamy konkurs! Do wygrania duży stojący karmnik dla szkoły wraz z karmą na zimę, a dla ucznia zestaw upominków.
https://lbl24.info/index.php/2022/01/26/konkurs-z-nadlesnictwem-bilgoraj-dla-dzieci-z-szkol-powiatu-bilgorajskiego/
Co trzeba zrobić:
Nadleśnictwo Biłgoraj
ul. Zamojska 96
23-400 Biłgoraj
Praca musi być podpisana i podany numer do kontaktu oraz adres podany adres szkoły!
Regulamin konkursu wraz z deklaracją RODO
Nagroda dla szkoły- stojący karmnik i karma dla ptaków:
Jednym z działań prewencyjnych na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym jest organizacja konkursu dla uczniów wiejskich szkół podstawowych, promującego pozytywne zachowania związane z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego.
Konkurs przebiega pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka, a współorganizatorami tego przedsięwzięcia są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Partnerem strategicznym konkursu jest Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, a partnerem wspierającym – Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Patronat medialny sprawują: platforma informacyjna AgroNews.com.pl, Gospodarz.pl – Twój Portal Rolniczy, Tygodnik Poradnik Rolniczy, Rolniczy Przegląd Techniczny, portal wiescirolnicze.pl oraz magazyn rolniczy Agro Profil.
Zadanie konkursowe polega na wykonaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania upadkom osób pracujących i przebywających w gospodarstwach rolnych.
Sposób zgłaszania prac oraz warunki uczestnictwa w konkursie określa Regulamin.
Więcej informacji na ten temat można uzyskać we właściwej dla miejsca zamieszkania jednostce terenowej KRUS – dane kontaktowe znajdują się pod linkiem www.krus.gov.pl/niezbednik/mapa-krus/
Na każdym etapie konkursu autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, współorganizatorów oraz patronów Konkursu. Prace laureatów będą publikowane również w materiałach popularyzatorskich Kasy.
Zapraszamy dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS do udziału w III Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”. Patronat Honorowy nad konkursem sprawuje Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek.
Konkurs jest organizowany w ramach działań na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników. Celem konkursu jest promowanie prawidłowych nawyków i zachowań dzieci na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzowanie Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie należy powierzać dzieciom poniżej 16 lat. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy” i służy upowszechnianiu wiedzy o zagrożeniach wypadkowych związanych z upadkami osób w gospodarstwach rolnych. Działanie jest częścią kampanii prewencyjnej „Rola rolnika, by upadku unikał”.
W Konkursie mogą uczestniczyć dzieci urodzone w latach 2008–2011, których przynajmniej jeden z rodziców lub opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w okresie przyjmowania zgłoszeń do konkursu.
Zadanie konkursowe polega na ułożeniu rymowanki (min. 4 wersy) popularyzującej sposoby ograniczenia ryzyka upadków osób w gospodarstwach rolnych. Kompletne zgłoszenie (rymowankę oraz wypełniony formularz zgłoszeniowy) należy przesłać w terminie do 15.03.2022 r. pocztą tradycyjną (liczy się data stempla pocztowego) lub elektroniczną na adres Oddziału Regionalnego KRUS, w którym podlega ubezpieczeniu rodzic/opiekun prawny dziecka.
Na etapie wojewódzkim, który kończy się 22.04.2022 r., 3 najlepsze prace zostaną nagrodzone nagrodami rzeczowymi o wartości ok. 500 zł brutto oraz skierowane do oceny Centralnej Komisji Konkursowej, która spośród 48 prac nagrodzonych przez oddziały regionalne KRUS wybierze 20 najlepszych rymowanek. Ich autorzy otrzymają nagrody rzeczowe o wartości ok. 1 000 zł brutto. Gala podsumowująca zaplanowana jest na czerwiec 2022 roku.
Szczegóły w Regulaminie Konkursu
Zaproszenie do udziału w konkursie
Zachęcamy uczestników Konkursu do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi opracowanymi dla dzieci, które znajdują się pod linkiem:
W przypadku pytań prosimy o kontakt z najbliższym OR KRUS (adresy OR) lub Biurem Prewencji, tel. (22) 592 64 10, e-mail: bp@krus.gov.pl.
JUZ JEST! – Runda 6 konkursu “Mistrz Programowania” – Zapraszam każdego nastolatka!!!
Zapraszam każdego nastolatka!!!
VI runda konkursu MISTRZ PROGRAMOWANIA już jest!!!
Link do opisu konkursu:
https://youtu.be/V4LQxUvVqVQ?t=170
Poniżej zadania.
Umieszczanie rozwiązań po zarejestrowaniu:
https://oki.org.pl/mistrz-programowania-regulamin/
Wszystkie zadania / aktualności:
https://oki.org.pl/mistrz-programowania-aktualnosci/
Ranking:
https://oki.org.pl/mistrz-programowania-ranking/
Statystyki::
https://oki.org.pl/mistrz-programowania-statystyki/
Zachęcam do zrobienia zadań w następującej kolejności:I
nformatyk:
https://oki.org.pl/wp-content/uploads/2022/02/Informatyk_MistrzProgramowania.pdf.pdf
210!
https://oki.org.pl/wp-content/uploads/2022/02/210_MistrzProgramowania.pdf
Mewy w Kołobrzegu 7:
https://oki.org.pl/wp-content/uploads/2022/02/MewyWKolobrzegu7_MistrzProgramowania.pdf
Leniwi Złodzieje:
https://oki.org.pl/wp-content/uploads/2022/02/LeniwiZlodzieje_MistrzProgramowania.pdf
Arborysta:
https://oki.org.pl/wp-content/uploads/2022/02/Arborysta_MistrzProgramowania.pdf.pdf
Są zadania które każdy zrobi, są takie które budują wiarę w siebie, i takie które wymagają pomyślenia. A wszystkie bawią i rozwijają! Może to początek pasji i przygody na całe życie?
Bądź na bieżąco!
https://oki.org.pl/newsletter.php
Jest sens programować!
https://youtu.be/qGpkqQ44tBk?t=59
Daniel Olkowski
Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na FERIE z KULTURĄ do Tarnogrodzkiego Domu Kultury.
Zaplanowano wiiele ciekawych zajęć: warsztaty rekodzieła, teatralne, taneczne, plastyczne. grawerowanie na szkle, animacje i zabawy, spektakl teatralny dla dzieci i bajki w kinie. Szczegóły na plakacie.
Prosimy o pobranie i uzupełnienie oświadczeń (dwie strony!) i przyniesienie na pierwsze zajęcia lub o przyjście z dzieckiem na pierwsze zajęcia i podpisanie oświadczeń na miejscu.
Oświadczenia do pobrania:
https://tok-tarnogrod.pl/pliki-do-pobrania
Zgodnie z zapowiedzią Lubelski Kurator Oświaty podejmuje kolejne spotkanie służące wsparciu rodziców uczniów klas VIII w zakresie wyboru dalszego etapu kształcenia i procesu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych pt. "Wspierająca rola rodziców w wyborze drogi kształcenia". Spotkanie on-line ze specjalistami w tej dziedzinie odbędzie się dnia 9 lutego 2022 r. (środa) o godz. 17.00. W związku z powyższym zapraszamy rodziców klas VIII do zalogowania się na poniższy link do konferencji.
Działając na podstawie Zarządzenia Nr 4/2022 Burmistrza Miasta i Gminy Tarnogród z dnia 28 stycznia 2022r. w sprawie harmonogramu oraz szczegółowych terminów i czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do Przedszkola Miejskiego w Tarnogrodzie i oddziałow przedszkolnych przy szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Tarnogród na rok szkolny 2022/2023 Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Luchowie Dolnym informuje, że przyjmowanie wniosków o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego oraz do klasy pierwszej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków/kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym odbywać się będzie według harmonogramu:
Informujemy, że 9 lutego 2022 r. o godz. 17.00 Kuratorium Oświaty w Lublinie w ramach „Zawodowego strzału w 10”, organizuje wideokonferencję dla rodziców uczniów klas VIII pt. „Wspierająca rola rodziców w wyborze drogi kształcenia”. Na konferencji będą omówione zagadnienia związane z procesem rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wyborem dalszego etapu kształcenia. Prelegentami będą eksperci ds. doradztwa zawodowego – p. Iwona Lipiec konsultant ds. doradztwa zawodowego w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli, wicedyrektor Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie oraz p. Jagoda Chwiejczak i p. Marcin Narecki doradcy zawodowi ze Specjalistycznej Poradni Zawodowej w Zespole Poradni nr 1 w Lublinie.
Link do wideokonferencji zostanie przesłany do rodziców przez dyrektorów szkół podstawowych. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.
W styczniu obchodzimy wyjątkowe święta Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali krótką część artystyczną, którą nagrali w formie video.
Uczniowie klasy IV i V zatańczyli krakowiaka do utworu "Krakowiaczek jeden". Dziewczynki z klasy VII i VIII zaprezentowały poleczkę do piosenki "W moim ogródeczku" zespołu folkowego Rokiczanka.
Martyna Janda i Dawid Ćwikła z klasy IV zagrali na dzwonkach "Sto lat". "Wesołą piosenkę dla babci" zaśpiewały dzieci z klasy III. W imieniu całej społeczności szkolnej życzenia wszystkim babciom i dziadkom złożyła Oliwia Mendel z klasy VI.
Choreografie taneczne opracowała p. Małgorzata Zając. W przygotowaniu uczniów oraz dekoracji pomagały p. Ewa Glinianowicz, p. Lucyna Brzyska oraz p. Anna Skwarek.
Jeszcze raz wszystkim naszym kochanym babciom i dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia stu lat życia w zdrowiu i radości. Życzymy miłego oglądania i słuchania.
Prosimy rodziców o zapoznanie się z apelem zimowym Lubelskiego Kuratora Oświaty.
W grudniu w ramach przedsięwzięcia "Poznaj Polskę" pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki uczniowie z klas IV - VIII wyjechali na wycieczkę do Lublina. Pierwszym punktem była wizyta w Muzeum Wsi Lubelskiej. Następnie uczniowie odwiedzili Stare Miasto, trasę podziemną oraz udali się na spacer po pięknie udekorowanym świątecznie mieście. Wycieczka w 80% była dofinansowana w ramach dotacji przyznanej Gminie Tarnogród przez MEiN.
10 listopada uczciliśmy 103 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie klasy VII pod kierunkiem p. Kazimiery Mendryk i p. Celiny Pleskacz przygotowali akademię, podczas której przypomnieli losy Polski w drodze do wolności. Była to niesamowita lekcja historii ukazująca najważniejsze wydarzenia w dziejach naszego państwa począwszy od rozbiorów aż do dnia 11 listopada 1918 roku.
Powered by aSc EduPage