• UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO!

• W imieniu Księdza Proboszcza Waldemara Dudzińskiego zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli na uroczystą Mszę Świętą z okazji zakończenia roku szkolnego 2022/2023, która zostanie odprawiona dnia 23 czerwca 2023r. o godzinie 8:00. Natomiast uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 rozpocznie się po Mszy Świętej o godzinie 9:00.

ZAPRASZAMY!

• WYCIECZKA KLAS IV-VIII

• W daniach 30.05 – 01.06. 2023 uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w wycieczce szkolnej zwiedzając wybrane miasta Wyżyny Śląskiej i Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej. W Katowicach zwiedzili Śląskie Muzeum Wolności i Solidarności zapoznając się z historią tego miejsca i wydarzeniami w kopalni „Wujek” z grudnia 1981rprzedstawionymi przez uczestnika strajku – Pana Stanisława Płatka. Zwiedzili Nikiszowiec, poznając tajniki powstania tej robotniczej dzielnicy, na której można podziwiać charakterystyczną zabudowę z czerwonej cegły. Dopełnieniem informacji o Śląsku była wizyta w Muzeum Śląskim. W planie wycieczki nie mogło zabraknąć Planetarium w Chorzowie, gdzie uczniowie mogli poczuć się jak w kosmosie dzięki symulatorowi lotów. Podczas seansu zobaczyli jak zmienia się wygląd nieba i gwiazdozbiorów nocą w poszczególnych porach roku. W Górnośląskim Parku Etnograficznego w Chorzowie zobaczyli dawną drewnianą zabudowę m.in. spichlerze, kuźnia, kapliczki, piec chlebowy, szkołę. Niektóre obiekty sprowadzono tu z regionu beskidzkiego. Niemałą atrakcją była wizyta w kopalni Guido, gdzie można było zobaczyć maszyny wykorzystywane do wydobycia węgla. Urozmaiceniem była przejażdżka wagonikami w kopalni. Zwieńczeniem wycieczki był klasztor na Jasnej Górze w Częstochowie.

• DYŻUR WAKACYJNY

• W związku z zarządzeniem Burmistrza Tarnogrodu z dnia 5 czerwca 2023 roku w sprawie ustalenia terminów i zasad organizacji dyżuru wakacyjnego dla publicznego przedszkola i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Tarnogród w roku szkolnym 2022/2023 istnieje możliwość zapisania dzieci uczęszczających do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Luchowie Dolnym w bieżącym roku szkolnym - na dyżur wakacyjny, który zapewnia zajęcia opiekuńczo- wychowawcze w dniach 31.07. - 27.08.2023 r. w Szkole Filialnej w Luchowie Górnym.

ZAŁĄCZNIKI DO POBRANIA

ZAŁĄCZNIKI.docx

• JEDYNY TAKI DZIEŃ W ROKU - DZIEŃ MATKI...

„…Za to, że zawsze jesteś przy mym boku,

Za to, że wskazujesz mi drogę w mroku,

Za to, że dni moje tęczą malujesz,

Dziś Mamo z głębi serca Ci dziękuję.”

/K.I.Gałczyński/

Dyrektor szkoły pani Grażyna Larwa serdecznie powitała wszystkich Gości na uroczystości. Dzień Matki to święto obchodzone jako wyraz szacunku, miłości i wdzięczności dla ich wysiłków na rzecz wychowania.

Radość kochanym Mamom wniosły dzieci z całej społeczności szkolnej. Wzruszające wiersze i piosenki przypomniały o tym ważnym dniu, o roli Matki w życiu każdego człowieka. Dodatkowych wrażeń dostarczyły pokazy taneczne uczniów. Rozczulone mamy z radością dziękowały swoim pociechom za miłość, pamięć i pozytywne emocje.

Pani dyrektor złożyła zebranym w imieniu swoim oraz całego grona pedagogicznego serdeczne życzenia z okazji ich święta. Słodki poczęstunek i czas spędzony na wspólnej rozmowie zakończył tę miłą uroczystość. Po części oficjalnej dzieci obdarowały swoje mamy prezentami.  Atmosfera uroczystości była wspaniała.