• "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej lekturą Narodowego Czytania.

• Dnia 12 września uczniowie naszej szkoły dołączyli do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W tym roku wspólnie czytano powieść E. Orzeszkowej "Nad Niemnem".

– To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. (…) Spotkajmy się z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami, wysłuchajmy ich rozmów o Polsce, ale też tych codziennych pogawędek „przy polskim stole”. Odkryjmy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy. Przypomnijmy wreszcie ważne dziedzictwo Powstania Styczniowego, które powraca we wspomnieniach bohaterów i legendzie jako symbol i fundament narodowej pamięci i którego znaczenie jest istotne także dla innych narodów naszego regionu – podkreślił w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025

• Informujemy, że nasza szkoła otrzymała w 2023 roku wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”.

Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.

Wysokość pozyskanego wsparcia finansowego, która uzależniona była od liczby uczniów szkoły, wynosi 3750,00 zł, w tym 750,00 zł stanowi wkład własny. Otrzymane środki finansowe przeznaczone zostaną na zakup książek, zakup elementów wyposażenia biblioteki szkolnej i realizację działań promujących czytelnictwo.

Dofinansowanie w ramach programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” Priorytet 3  również otrzymał oddział przedszkolny w wysokości 1 500, 00 zł. Finansowy wkład własny: 375,00 zł. Koszt całkowity to 1875,00 zł.

• WYCIECZKA DO ROZTOCZAŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO!

• Uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki wzięli udział w wycieczce do Roztoczańskiego Parku Narodowego do Zwierzyńca.  W ramach wycieczki uczniowie zwiedzili wystawę „W krainie jodły, buka i tarpana”, obejrzeli film o przyrodzie Roztoczańskiego Parku Narodowego „W krainie jodły, buka i tarpana”. Następnie cała grupa przeszła  „Ścieżką do Stawów Echo” wykorzystując pomoce dydaktyczne w postaci lupki i lornetki. Zwieńczeniem całego pobytu było ognisko i pieczenie kiełbasek. Wszyscy szczęśliwi i uśmiechnięci wrócili do domu.

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024!

• W poniedziałek 4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024. Na wstępie młodzież naszej szkoły przedstawiła krótki scenariusz słowno-muzyczny zaznaczając w nim 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Następnie Pani Dyrektor Grażyna Larwa w swoim przemówieniu serdecznie wszystkich powitała, ciepłe słowa skierowała w stronę uczniów życząc im jak najlepszych ocen, wielu sukcesów oraz owocnego odkrywania i pogłębiania swoich zainteresowań. Na zakończenie uroczystości swoje słowa do uczniów skierował Pan Tomasz Legieć, zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Tarnogród. Po części oficjalnej uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami.

Wakacje za nami – czas zatem, znów zasiąść w ławkach szkolnych.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 04 września 2023 r. o godz. 9.15 w  sali gimnastycznej. Następnie uczniowie spotkają się w klasach ze swoimi wychowawcami.