Drodzy Rodzice!
Prosimy o zapoznanie się z poradnikiem MEN - "Bezpieczny wypoczynek". Poniżej podajemy link do poradnika.
https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-wypoczynek-poradnik-men-dla-rodzicow-i-opiekunow-2
Drodzy Rodzice!
Prosimy o zapoznanie się z poradnikiem MEN - "Bezpieczny wypoczynek". Poniżej podajemy link do poradnika.
https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-wypoczynek-poradnik-men-dla-rodzicow-i-opiekunow-2
Drodzy Rodzice!
Prosimy o zapoznanie się z informacjami i Zarządzeniem Burmistrza Tarnogrodu w sprawie ustalenia terminów i zasad organizacji dyżuru wakacyjnego dla publicznego przedszkola i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Tarnogród w roku szkolnym 2020/2021.
Warunkiem przyjęcia dziecka na dyżur wakacyjny do przedszkola jest złożenie przez rodziców wniosku o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny do 24 czerwca 2021 r.
Zarzadzenie_Burmistrza_Tarnogrodu.pdf
Wzór wniosku o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny:
Od poniedziałku 31 maja 2021r. klasy IV - VII będą uczyć się stacjonarnie.
Zajęcia we wszystkich klasach będą się odbywać według zmienionego planu lekcji, który jest do pobrania poniżej.
W dniach 24 - 28 maja zajęcia stacjonarne w szkole w klasach IV - VII będą się odbywać zgodnie z podanym harmonogramem:
24 maja 2021r. (poniedziałek) - klasa V, klasa VII
25 maja 2021r. (wtorek) - klasa IV, klasa VII
26 maja 2021r. (środa) - klasa VI
27 maja 2021r. (czwartek) - klasa V, klasa VII
28 maja 2021r. (piątek) - klasa VI
Indywidualne konsultacje telefoniczne rodziców z nauczycielami od 17 maja 2021r. będą się odbywać wg poniższego harmonogramu.
Drodzy uczniowie!
Drodzy rodzice!
Od 17 maja 2021r. klasy IV-VIII przechodzą na nauczanie hybrydowe. Zgodnie z zasadami stacjonarnie w szkole może się uczyć maksymalnie 50% uczniów. Pozostali uczą się zdalnie.
Zajęcia stacjonarne w szkole w dniach 17 - 21 maja będą według poniższego harmonogramu:
17.05.2021r. (poniedziałek) - klasa IV, klasa VII
18.05.2021r. (wtorek) - klasa VI
19.05.2021r. (środa) - klasa V, klasa VII
20.05.2021r. (czwartek) - klasa VI
21.05.2021r. (piątek) - klasa IV, klasa VII
Klasy I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego uczą się stacjonarnie w szkole.
W związku z wprowadzeniem takiego sposobu nauczania nastąpiły zmiany w planie lekcji, który jest do pobrania poniżej.
Drodzy Rodzice!
Wraz z poprawiającą się sytuacją epidemiczną w kraju, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego będzie możliwy stopniowy powrót uczniów do stacjonarnej nauki w szkole.
Harmonogram powrotu do nauki stacjonarnej:
Od 26.04.2021r. w klasach I-III będzie obowiązywało nauczanie w formie hybrydowej.
Wytyczne MEiN, MZ i GIS
dla klas I-III szkół podstawowych
(aktualizacja 26.04.2021 r.)
1. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych.
2. Rekomenduje się ograniczenie korzystania z transportu publicznego, na rzecz pojazdów prywatnych lub przemieszczania się pieszo oraz środkami indywidualnymi z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (rower, hulajnoga).
3. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej lub niezamieszkujących z osobą przebywającą w izolacji w warunkach domowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej, m.in. stosowanie maseczek (rekomendowane maseczki chirurgiczne).
4. Przy wejściu do budynku szkoły należy zamieścić informację o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcję użycia środka dezynfekującego. Wszystkim wchodzącym do budynku szkoły należy umożliwić skorzystanie z płynu do dezynfekcji rąk. Należy zapewnić regularne napełnianie dozowników.
5. Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły, zachowując zasady:
6. Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w maseczki do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej – zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.
7. Należy ograniczyć przebywanie w szkole osób z zewnątrz do niezbędnego minimum (obowiązuje je stosowanie środków ochronnych: maseczki, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, tylko osoby bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej) i w wyznaczonych obszarach.
8. Należy zapewnić sposoby szybkiej, skutecznej komunikacji z opiekunami ucznia. Rekomendowany jest kontakt z wykorzystaniem technik komunikacji na odległość.
9. Rekomenduje się posiadanie termometru bezdotykowego (co najmniej 1 termometr dla szkoły) i dezynfekowanie go po użyciu w danej grupie. W przypadku posiadania innych termometrów niż termometr bezdotykowy konieczna jest dezynfekcja po każdym użyciu.
10. Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych (w szczególności temperatura powyżej 38°C, kaszel, duszności) należy odizolować ucznia w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu, zapewniając min. 2 m odległości od innych osób, i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów o konieczności pilnego odebrania ucznia ze szkoły (rekomendowany własny środek transportu).
11. Należy zapewnić taką organizację pracy i jej koordynację, która umożliwi zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły, szczególnie w miejscach wspólnych i ograniczy gromadzenie się uczniów na terenie szkoły. Sale i węzły sanitarne dla poszczególnych klas w miarę możliwości powinny znajdować się na różnych piętrach budynku szkoły.
12. Obowiązuje ogólna zasada – każda grupa uczniów (klasa) w trakcie przebywania w szkole nie ma możliwości (lub ma ograniczoną do minimum) kontaktowania się z pozostałymi klasami.
13. Należy ustalić indywidualny harmonogram/plan dnia (lub tygodnia) dla danej klasy, uwzględniający, m.in.:
14. Jedna grupa uczniów (klasa) przebywa w wyznaczonej i stałej sali.
15. Do grupy przyporządkowani są ci sami, stali nauczyciele, którzy w miarę możliwości nie prowadzą zajęć stacjonarnych w innych klasach.
16. Bezwzględnie obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
17. Sprzęty sportowe i programowe należy dokładnie czyścić oraz dezynfekować lub korzystać z przyborów jednorazowych. Przedmioty i sprzęty znajdujące się w sali, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować, należy usunąć lub uniemożliwić do nich dostęp.
18. Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce, jeżeli szkoła posiada szafki. Uczniowie nie mogą wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą. Przybory i podręczniki można zostawiać w szkole, kiedy uczeń wraca do domu.
19. Infrastruktura szkoły i sprzęt sportowy muszą być regularnie czyszczone z użyciem detergentu lub innych środków dezynfekujących. W sali gimnastycznej używany sprzęt sportowy oraz podłoga powinny zostać umyte detergentem lub zdezynfekowane po każdym dniu zajęć, a w miarę możliwości po każdych zajęciach.
20. Należy wietrzyć sale, części wspólne (korytarze) co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy oraz także w czasie zajęć.
21. Zaleca się korzystanie przez uczniów z boiska szkolnego oraz pobytu na świeżym powietrzu na terenie szkoły.
22. Podczas realizacji zajęć, w tym zajęć wychowania fizycznego i sportowych, w których nie można zachować dystansu, należy zrezygnować z ćwiczeń i gier kontaktowych.
23. Należy unikać wyjść grupowych i wycieczek do zamkniętych przestrzeni z infrastrukturą, która uniemożliwia zachowanie dystansu społecznego. Rekomenduje się organizację wyjść w miejsca otwarte, np. park, las, tereny zielone, z zachowaniem dystansu oraz zasad obowiązujących w przestrzeni publicznej.
24. Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów. Ograniczenie to nie dotyczy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności z niepełnosprawnościami. W takich przypadkach należy dopilnować, aby dzieci nie udostępniały swoich zabawek innym, natomiast opiekunowie dziecka powinni zadbać o regularne czyszczenie (pranie lub dezynfekcję) zabawki, rzeczy.
25. Podczas ustalania bezpiecznych zasad korzystania z szatni, należy udostępnić uczniom co drugi boks, przystosować inne pomieszczenia na szatnię lub wprowadzić różne godziny przychodzenia uczniów do szkoły zgodnie z harmonogramem/planem dnia (lub tygodnia), aby uniknąć kontaktu dzieci z różnych klas.
26. Zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy szkolnej, w miarę możliwości w grupach uczniów z danej klasy oraz w razie potrzeby w innych salach dydaktycznych, które nie są wykorzystywane do bieżącej nauki. Do regulaminu korzystania z zajęć świetlicowych należy wprowadzić zapisy, dotyczące zachowania bezpieczeństwa w czasie epidemii. Zaleca się zamiast środków do dezynfekcji rąk regularne mycie rąk wodą z mydłem. Świetlice należy wietrzyć (nie rzadziej, niż co godzinę w trakcie przebywania dzieci w świetlicy), w tym w szczególności przed przyjęciem dzieci oraz po przeprowadzeniu dezynfekcji.
27. Personel kuchenny i pracownicy administracji oraz obsługi sprzątającej powinni ograniczyć do minimum kontakty z uczniami oraz nauczycielami.
28. Należy ustalić i upowszechnić zasady realizacji zajęć pozalekcyjnych organizowanych w szkole. Nie powinny odbywać się w trakcie pracy stacjonarnej klas I-III, tylko po jej zakończeniu. Rekomenduje się ich organizację w małych grupach, z zachowaniem ograniczeń, zakazów i nakazów przeciwepidemicznych. Po zakończeniu tych zajęć - mycie i dezynfekcja powierzchni dotykanych oraz dokładne wietrzenie sal.
29. Należy ustalić i upowszechnić zasady korzystania z biblioteki szkolnej oraz godziny jej pracy, uwzględniając konieczny okres 2 dni kwarantanny dla książek i innych materiałów przechowywanych w bibliotekach.
30. Należy we współpracy z pielęgniarką środowiska nauczania i wychowania/higienistką szkolną ustalić i upowszechnić zasady korzystania z gabinetu profilaktyki zdrowotnej oraz godziny jego pracy, uwzględniając wymagania określone w przepisach prawa oraz aktualnych wytycznych m.in. Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia.
31. Jeżeli w szkole funkcjonuje gabinet stomatologiczny, należy ustalić ze świadczeniodawcą na podstawie obowiązujących go wymagań określonych w przepisach prawa oraz aktualnych wytycznych m.in. Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia, zasady korzystania z gabinetu oraz godziny jego pracy i upowszechnić je wśród uczniów i ich opiekunów.
32. Należy podjąć działania umożliwiające uczniom realne korzystanie z opieki stomatologicznej w szkolnych gabinetach dentystycznych, w tym zapewnić możliwość obecności rodzica w czasie udzielania świadczenia, gdy jest ona konieczna. Na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/zdrowie/wytyczne-dla-poszczegolnych-zakresow-i-rodzajow-swiadczen - pkt 1 stomatologia, są zamieszczone zalecenia postępowania przy udzielaniu świadczeń stomatologicznych w warunkach stanu epidemii COVID-19 w Polsce dla lekarzy dentystów, asysty stomatologicznej, gabinetów dentystycznych, laboratoriów techniki dentystycznej i pacjentów.
33. Należy wyłączyć źródełka i fontanny wody pitnej, zapewnić uczniom korzystanie z innych dystrybutorów pod nadzorem opiekuna. Zalecenia higieniczne w przypadku innych dystrybutorów wody zostały wskazane na stronie internetowej GIS https://www.gov.pl/web/gis/fontanny-z-woda-do-picia-dystrybutory-wody-zrodelka--udostepnianie-wody-do-spozycia-w-placowkach-oswiaty
34. Dyrektor szkoły ma obowiązek aktualizacji i upowszechnienia wewnętrznego regulaminu lub procedur funkcjonowania szkoły w czasie epidemii, z uwzględnieniem:
35. Dyrektor szkoły wprowadzi dodatkowe środki ostrożności dotyczące funkcjonowania w szkole dzieci z chorobami przewlekłymi, w porozumieniu z ich rodzicami/opiekunami prawnymi, np.
- obowiązek zachowania dystansu podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy,
- w przypadku braku możliwości zachowania dystansu w miejscach wspólnie użytkowanych, tj. podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy, na korytarzach, w szatni – obowiązek osłony ust i nosa maseczką.
Drodzy Rodzice!
Od 29 marca 2021r. zajęcia w oddziale przedszkolnym będą prowadzone zdalnie.
Szanowni Rodzice!
Od 22 marca do 11 kwietnia 2021 roku uczniowie wszystkich klas naszej szkoły będą uczyli się zdalnie. Zmiany te wynikają ze znaczącego wzrostu liczby zachorowań na COVID-19.
Na dotychczasowych zasadach, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, będzie funkcjonował oddział przedszkolny.
Rekrutacja do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Luchowie Dolnym na rok szkolny 2021/2022 odbędzie się zgodnie z obowiązującym regulaminem rekrutacji.
Szczegółowe zasady, harmonogram oraz wzory druków do pobrania znajdują się w zakładce "O szkole - rekrutacja".
Od 15 lutego 2021 r. w klasach IV-VII będzie obowiązywał nowy plan lekcji, który można pobrać poniżej.
Drodzy Uczniowie!
Drodzy Rodzice!
Po feriach zimowych, od 18 stycznia 2021r. będą obowiązywać nowe plany lekcji, które udostępniamy poniżej. Prosimy o zapoznanie się z nimi.
Oddział przedszkolny oraz klasy I-III przychodzą na zajęcia do szkoły.
Godziny przychodzenia dzieci do szkoły i korzystania z szatni:
Oddział przedszkolny - 7:30 - 7:45
Klasa I - 7:55 - 8:00
Klasa II - 7:45 - 7:50
Klasa III - 7:50 - 7:55
Klasy IV-VII w dalszym ciągu uczą się zdalnie.
Plany lekcji:
Plan_zajec_-_oddzial_przedszkolny.docx
Od 18 stycznia 2021 r. uczniowie klas I-III wracają na zajęcia do szkoły. W dalszym ciągu będzie obowiązywał ścisły reżim sanitarny.
Zachęcamy rodziców do zapoznania się z wytycznymi MEiN, GIS i MZ dla klas I-III szkół podstawowych.
Wytyczne_MEiN__MZ_i_GIS_dla_klas_I-III_szkol_podstawowych.pdf
W bieżącym roku szkolnym ferie zimowe odbędą się dla wszystkich uczniów w tym samym terminie od 4 do 17 stycznia 2021 roku.
W związku z rozpoczętą kwarantanną narodową, która wiąże się z licznymi ograniczeniami, w szczególności dotyczącymi kontaktów społecznych, w tym rówieśniczych, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Biłgoraju informuje, że w okresie ferii zimowych istnieje możliwość korzystania z dodatkowych form pomocy i wsparcia dla dzieci, młodzieży i ich rodziców. Oferujemy:
wsparcie psychologiczne w ramach telefonu dyżurnego nr 797 433 796, który dostępny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 15:00,
wizyty w ramach bezpośredniego kontaktu z psychologiem, po uprzednim umówieniu telefonicznym pod nr (84) 686-10-66.
Uprzejmie proszę o udostępnienie informacji uczniom i rodzicom.
Szczepan Łubiarz
Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Biłgoraju
Drodzy Uczniowie i Rodzice,
Szanowni Państwo,
z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam wszystkim pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych, dużo zdrowia, radości i życzliwości oraz błogosławieństwa Bożego na każdy dzień Nowego Roku 2021.
Grażyna Larwa
dyrektor szkoły
Spotkania wychowawców z rodzicami z klas I-VII oraz oddziału przedszkolnego odbędą się wg poniższego harmonogramu:
oddział przedszkolny - 03.12.2020r. (czwartek) w godz. 14:30 - 16:30
klasa I - 03.12.2020r. (czwartek) w godz. 16:00 - 17:30
klasa II - 01.12.2020r. (wtorek) w godz. 16:00 - 17:45
klasa III - 01.12.2020r. (wtorek) w godz. 16:00 - 17:30
klasa IV - 02.12.2020r. (środa) w godz. 16:00 - 17:45
klasa V - 01.12.2020r. (wtorek) w godz. 16:00 - 17:45
klasa VI - 02.12.2020r. (środa) w godz. 16:00 - 19:00
klasa VII - 03.12.2020r. (czwartek) w godz. 16:00 - 18:15
Wychowawcy poinformują rodziców o szczegółach spotkań, które odbędą się poprzez platformę Microsoft Teams.
Poniżej publikujemy plan lekcji dla klas I-VII obowiązujący od dnia 9 listopada 2020r.
Od 9 listopada 2020 r. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III.
Tym samym uczniowie klas I-III oraz klasy IV-VII będą uczyć się zdalnie do dnia 29 listopada 2020 r.
Nauka w oddziale przedszkolnym pozostaje bez zmian - dzieci uczęszczają na zajęcia do szkoły.
Powered by aSc EduPage