Szkoła Podstawowa w Luchowie Dolnym

 

Nawigacja

 • Występ uczniów

  Podczas Pikniku Rodzinnego w Tarnogrodzie swoje umiejętności taneczne i wokalne zaprezentowali uczniowie naszej szkoły. Wychowankowie z klas starszych i młodszych przygotowani przez panią Małgorzatę Zając zatańczyli wybrane tańce. Z piosenką wystąpiła uczennica klasy IV Julia Babij. Rodzice z dumą podziwiali swoje utalentowane dzieci.

 • Dzień Matki

  Z okazji Święta Matki uczniowie razem z panią Renatą Fus i panią Małgorzatą Zając przygotowali uroczystą akademię. Dzieci zaprezentowały mamom wiersze, piosenki oraz pięknie zatańczyły. Nie obyło się także bez życzeń, laurek i własnoręcznie zrobionych upominków. Na zakończenie dla mam przygotowano słodki poczęstunek.

 • I miejsce w konkursie

  Uczennica klasy VIII Patrycja Ćwikła zdobyła I miejsce w konkursie "Międzyszkolne potyczki ortograficzno-historyczno-angielskie". Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Woli Różanieckiej. W konkursie uczestniczyły także uczennice klasy VII Patrycja Jachimowicz i Katarzyna Duczek, które otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody za udział w konkursie.

 • Rocznica konstytucji 3 Maja

  Podczas akademii patriotycznej uczniowie klasy IV pod kierunkiem pani Joanny Pudełko przypomnieli okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Następnie odbył się pokaz historyczny grupy rekonstrukcyjnej Patria pt. "II wojna światowa". Podczas tej żywej lekcji historii uczniowie mogli obejrzeć i przymierzyć stroje wojskowe z tego okresu oraz posłuchać opowieści o losach Polaków podczas wojny.

 • Wycieczka do Warszawy

  W dniach 24-25 kwietnia uczniowie z klas IV-VIII odwiedzili Warszawę. Pierwszym punktem na trasie wycieczki był piękny pałac w Wilanowie. Następnie uczniowie odwiedzili Łazienki. Kolejnego dnia odbyli lekcję w Muzeum Narodowym obcując z dziełami sztuki najsłynniejszych artystów. Uczniowie mogli także podziwiać eksponaty w Muzeum Wojska Polskiego. Następnie spacerowali po Warszawie podziwiając m.in. Pałac Prezydencki oraz zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Ostatnią atrakcją była wizyta na Stadionie Narodowym.

 • Dzień zawodów

  W ramach realizacji działań z zakresu doradztwa zawodowego zorganizowany został "Dzień zawodów". Uczniowie przyszli w tym dniu w stroju przedstawiajającym ich wymarzony zawód. Każdy mógł zaprezentować na forum szkoły zawód, który wybrał i krótko go przedstawić. Nie brakowało lekarzy, pielęgniarek, policjantów, piłkarzy czy chociażby kierowcy rajdowego. Dla młoszych dzieci była to okazja do bliższego poznania różnych zawodów.

 • Powitanie wiosny

  Pierwszy dzień wiosny obchodziliśmy w wyjatkowy sposób. W ramach "Dnia samorządności" zajęcia w tym dniu prowadzili uczniowie klasy VII i VIII. Było to dla nich nie lada wyzwanie i mozliwość sprawdzenia się w roli nauczyciela. Następnie udaliśmy się na spacer z Marzanną, by uroczyście pożegnać zimę i powitać wiosnę.

 • Bezpiecznie na wsi

         

  11 marca odbyło się spotkanie z przedstawicielem KRUS w Biłgoraju panem Mariuszem Łysiakiem.  Na spotkaniu przedstawiono zagrożenia i niebezpieczeństwa jakie mogą spotkać dzieci na wsi.

   

  Uczniowie obejrzeli film pokazujący sytuacje niebezpieczne w rolnictwie i podczas prac w gospodarstwie. Po projekcji filmu był czas na rozmowę i omówienie szczegółowych zasad bezpieczeństwa. Na zakończenie spotkania p. Mariusz zachęcił wszystkich uczniów do udziału w konkursie plastycznym pt. "Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje."

 • Zabawa choinkowa

  31 stycznia odbyła się zabawa choinkowa. W pięknie udekorowanej balonami sali uczniowie bardzo chętnie się bawili, wspólnie tańczyli oraz zamawiali dedykacje i piosenki. Uczniowie uczęszczający na zajęcia taneczne mogli zaprezentować przed rodzicami i nauczycielami swoje umiejętności taneczne.

 • Bądź bezpieczny

   

   

  W ramach realizacji działań Programu Wychowawczo - Profilaktycznego zostały przeprowadzone warsztaty dla uczniów, które poprowadziła p. Agnieszka Potocka z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

  Pani policjant omówiła z najmłodszymi uczniami zasady dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie klas IV-VIII dowiedzieli się, jakie zagrożenia są obecne w cyberprzestrzeni oraz jak się przed nimi uchronić. Poruszono także problem dopalaczy i innych substancji niebezpiecznych oraz ich wpływu na zdrowie i życie.

 • Dzień Babci i Dziadka

               Nasi uczniowie szczególnym uczuciem i wdzięcznością darzą swoje babcie i swoich dziadków. 22 stycznia podczas uroczystej akademii mogli słowem i piosenką wyrazić te wszystkie serdeczności.

              Przygotowani przez p. Ewę Glinianowicz i p. Celinę Pleskacz uczniowie zaprezentowali także scenki humorystyczne z życia babć i dziadków. Pani Małgorzata Zając przygotowała z dziewczynkami pokaz taneczny. Po części artystycznej przybyłych gości zaproszono na słodki poczęstunek, o który zadbali rodzice.

 • Jasełka

                    Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odbyły się w naszej szkole Jasełka. Uczniowie przypomnieli nam historię narodzin Pana Jezusa.

  Do żłóbka przybyli z pokłonem pastuszkowie, trzej królowie i żołnierze. Oczywiście nie zabrakło także wspólnego śpiewu kolęd oraz życzeń skladanych podczas łamania się opłatkiem.

 • Ślubowanie klasy I

                    11 grudnia uczniowie klasy I przeżywali szczególną uroczystość - pasowania na uczniów.

                Wychowawczyni klasy I p. Ewa Glinianowicz zadbała o przygotowanie dzieci do tego wydarzenia. Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie oraz krótko pokazali, czego się już nauczyli. Następnie p. Dyrektor Grażyna Larwa dokonała uroczystego aktu pasowania na uczniów. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

 • Wizyta Św. Mikołaja

  6 grudnia wszystkie dzieci niecierpliwie wyczekiwały bardzo ważnego gościa. Do szkoły przybył Św. Mikołaj z workami wypełnionymi przezentami dla wszystkich dzieci. W tym dniu, na twarzach uczniów ubranych w czerwone czapeczki zagościł uśmiech i radość.

 • Obchody 100-lecia Niepodległości

                Uroczyste obchody setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości odbyły się w naszej szkole 9 listopada.

                O godzinie 11:11 cała społeczność zaśpiewała wspólnie hymn "Mazurek Dąbrowskiego". Następnie klasa VII wystąpiła z montażem słowno-muzycznym przygotowanym pod kierunkiem p. Kazimiery Polugi. Po części artystycznej odbył się konkurs pieśni patriotycznych oraz konkurs recytatorski. W zmaganiach konkursowych wzięło udział wielu uczniów. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe.               

 • Święto owoców i warzyw

              W naszej szkole dbamy o zdrowie i propagujemy zdrowe odżywianie. 6 listopada uczniowie z klas I-III podczas przedstawienia zaprezentowali, jakie korzyści płyną z jedzenia owoców i warzyw.

              Widzowie dowiedzieli się, jakie witaminy i minerały zawierają poszczególne produkty. Wychowawczynie klasy I i II - p. Celina Pleskacz i p. Ewa Glinianowicz zadbały, by dzieci wiedziały o zdrowym żywieniu jak najwięcej oraz przygotowały stoisko z owocami i sokami dla uczniów.

 • Pokazy chemiczno-fizyczne

          19 października w naszej szkole wystąpiła grupa Zaelektryzowani z pokazem pt. "Fizyka nam styka". 

          Uczniowie mogli obejrzeć i uczestniczyć w doświadczeniach chemicznych, fizycznych i biologicznych. Dowiedzieli się m. in. do czego wykorzystywany jest ciekły azot, jak działa hel czy też jak wytworzyć chmurę. Dla wszystkich uczestników były to ciekawe zajęcia.

 • Dzień Edukacji Narodowej

            W Dniu Edukacji Narodowej uczniowie pamiętali o swoich nauczycielach i wychowawcach. 

           Uroczysta akademia przygotowana pod kierunkiem pani Lucyny Brzyskiej była okazją do wyśpiewania przepięknych życzeń i wręczenia kwiatów. Po wystąpieniu uczniów życzenia nauczycielom złożyła pani dyrektor, przybyły na uroczystość pan Burmistrz oraz Rada Rodziców.

 • Święto pieczonego ziemniaka

  W ciepły październikowy dzień uczniowie zebrali się na placu szkolnym na wspólnym ognisku z okazji święta pieczonego ziemniaka. Pieczeniu kiełbasek towarzyszyły gry i zabawy na świeżym powietrzu.

 • Wycieczka do Dęblina i Czarnolasu

        2 października uczniowie z klas IV-VIII wyjechali na wycieczkę, podczas której odwiedzili Dęblin, Carnolas i Zwoleń.

         W dęblińskiej szkole Orląt uczniowie poznali historię polskich lotników oraz obejrzeli samoloty i śmigłowce. Mogli także wejść na pokład samolotu Jak-40 oraz śmigłowca Mi - 6. Była to nie lada atrakcja nie tylko dla chłopców, ale także dla dziewcząt. Następym punktem na trasie wycieczki było muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie, gdzie wszyscy uczniowie mogli poznać życie i twórczość mistrza Jana. Na zakończenie uczestnicy wycieczki udali się do Zwolenia, na grób wielkiego twórcy. Na pewno ta wyprawa utkwi na długo w pamięci.