• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu!

• "Niebieskie okno na świat"

Zapraszamy wszystkich uczniów (przedszkolaków również) do udziału w konkursie plastycznym w ramach tegorocznych obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

Zadaniem jest wykonanie dowolnej pracy plastycznej na dowolny temat inspirowany przyrodą, przy użyciu wyłącznie niebieskiego koloru, techniką dowolną. Format pracy A3, A4,

Konkurs jest jednym z działań podejmowanych w ramach tegorocznych obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

• PRZEDSZKOLAKI NA WYCIECZCE!

• Dnia 24 marca przedszkolaki wraz z opiekunami wyruszyli na upragnioną wycieczkę. Udaliśmy się wszyscy do sali zabaw POWERLAND w Biłgoraju, gdzie mielismy zaplanowane warsztaty wyrabiania pizzy oraz zabawę w sali zabaw. Przedszkolaki bardzo poważnie podeszły do zadania wykonania pizzy. Własnoręcznie wykonały ciasto i uzupełniły pizzę o dodatki według własnego uznania. Następnie czekając aż pizza się upiecze i będzie można oddać się degustacji korzystały z wielkiej sali zabaw. Radości nie było końca! Wróciły w doskonałych humorach, pełni energii pytając o następny wyjazd.

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY!

•                                                                                                     „Coraz dłuższe dni nastają, sroga zima odjechała,

A do życia powolutku budzi się przyroda cała"

(T. Boy - Żeleński)

Nareszcie nadeszła wiosna!

W poniedziałek, 21 marca 2022 roku, oficjalnie obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszej szkole. W klasach pojawiły się wiosenne dekoracje i tematycznie związane z tym świętem gaiki, nie zabrakło również strojów w kolorach wiosennych. Wiemy też, że wśród popularnych zwyczajów związanych z tym dniem jest topienie Marzanny. Tradycja związana z topieniem szmacianej lub słomianej kukły jest praktykowana w wielu szkołach, a wywodzi się z kultury rdzennych mieszkańców Polski. Postać Marzanny symbolizowała boginię zimy oraz śmierci, której pozbywano się na rzecz cieplejszej pory roku.

Samorząd Uczniowski z tej okazji "zorganizował Marzannę" i cała społeczność szkolna wraz z nauczycielami udała się nad rzekę. Nastęnie wszyscy wrócili pełni radości i humoru ciesząc się piękną pogodą kalendarzowej wiosny.

• PODZIĘKOWANIA!

• Burmistrz Miasta i Gminy Tarnogród składa serdeczne podziękowania wszystkim Państwu, którzy nawet w najdrobniejszy sposób przyczynili i przyczyniają się do stworzenia i funkcjonowania Punktu stałego zakwaterowania dla uchodźców z Ukrainy przy ulicy Kościelnej 12 w Tarnogrodzie. Przekazaliście Państwo wsparcie rzeczowe i finansowe. Pełnicie dyżury i sprawujecie opiekę nad mieszkańcami Punktu. Wszystko robicie w formie dobrowolności i wolontariatu, za to serdecznie Wam dziękuję i jednocześnie zwracam się do Państwa z prośbą o przynoszenie do Punktu następujących produktów: herbat, kaw, cukru, ryżu, kasz, makaronów, zup i dań instant, konserw, oleju, słoiczków dla dzieci, kaszek – wszystko z długim terminem do spożycia, proszków do prania, płynów do płukania, żeli do mycia, szamponów, szczoteczek i past do zębów, chusteczek nawilżanych i „pampersów”, ręczników papierowych oraz papieru toaletowego, kocy, śpiworów, poduszek, kołder, pościeli, rękawic męskich, latarek, baterii, kocy termicznych, powerbanków, bielizny termicznej.

Paweł Dec

Burmistrz Tarnogrodu

• DZIEŃ KOBIET!!!

•