• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

•

Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych.

Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodowały, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

Nasza szkoła zgłosiła się do Programu Laboratoria Przyszłości i w ramach tego otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 30 000 zł na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Pełen zakres wyposażenia możliwego do zakupienia z pozyskanych środków został ujęty w Katalogu wyposażenia. Katalog zawiera zarówno wyposażenie podstawowe jak i dodatkowe.

W ramach Programu Laboratoria Przyszłości zakupiono do szkoły m.in.:

• Drukarkę 3D
              • Aparat cyfrowy z możliwością nagrywania wraz ze statywem
              • Mobilny zestaw nagłaśniający
              • Gimbal do aparatów cyfrowych
              • Zestaw oświetlenia ciągłego
              • Walizkę długopisów Banacha 3D
              • Stacje lutownicze

Ponadto zakupione zostały artykuły dziewiarskie, narzędzia dla majsterkowiczów, klocki dla najmłodszych i wiele innych.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO!!!

• Dnia 1 września 2022 roku rozpoczynamy kolejny rok szkolny.

Na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 zapraszamy do szkoły na godzinę 9:00.

Życzymy POWODZENIA w nowym roku szkolnym!!!