• LISTOPAD W PRZEDSZKOLU!

• Listopad rozpoczął się bardzo ważnym wydarzeniem dla dzieci – odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności podczas występu dla zgromadzonych Rodziców. Pani Dyrektor potwierdziła pasowaniem, że wszystkie przedszkolaki zasługują na miano Przedszkolaka, Po oficjalnej części dzieci spędziły miłe chwile z Rodzicami, którzy przygotowali słodki poczęstunek, a na pewno miłą pamiątką tego dnia będą otrzymane dyplomy i medale. Kolejnym powodem do świętowania był Dzień Postaci z Bajek, gdzie dzieci zaprezentowały się w różnorodnych przebraniach ulubionych bohaterów bajek i wesoło bawiły się przy piosenkach z dziecięcej listy przebojów. Święto Niepodległości to okazja do kształcenia od najmłodszych lat właściwych postaw patriotycznych. Dzieci zdobyły wiele nowych wiadomości dotyczących Ojczyzny, dawnych stolic i obecnej, ciekawostek związanych z innymi miastami Polski, jak np. na podstawie legendy o Toruńskich piernikach same dekorowały pierniczki w kolorowe wzorki. Dzieci poznały wiele baśni i legend związanych z różnymi miejscowościami Polski co zachęciło do zrobienia pięknych makiet zamków. Patriotyzm, to także znanie i kultywowanie tradycji narodowych i regionalnych. Przedszkolaki obejrzały stare przedmioty codziennego użytku zgromadzone w szkolnym małym muzeum. Niejeden przedmiot wywoływał zdziwienie po poznaniu jego przeznaczenia. Wiele zadowolenia dostarczyła możliwość wspólnego upieczenia pieroga – regionalnej potrawy- pod czujnym okiem jednej z Mam przedszkolaków. 21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzieci w tym bardzo znaczącym dniu przygotowały serduszka pełne życzliwości dla wszystkich pracowników i uczniów szkoły. Przedszkolaki zastanawiały się, co takiego jest najważniejsze dla wszystkich, jak odróżnić zachcianki od spraw najistotniejszych, niezbędnych potrzeb. Najbardziej znaną i lubianą zabawką jest niewątpliwie miś, który doczekał się swojego święta i każdego roku wszystkie przedszkolaki uroczyście obchodzą Dzień Pluszowego Misia. Ten dzień był dodatkowo wyjątkowy ponieważ gośćmi byli Rodzice, którzy włączyli się w działania swoich dzieci. Kolejną okazją do wesołej zabawy i pląsów przy muzyce były Andrzejki. Po podróżach po Polsce nadszedł czas na wyprawy w kosmos. Dzieci poznały podstawowe wiadomości o Układzie Słonecznym. Najpierw wybrały się w kosmiczne podróże małymi rakietami a następnie dużo większą rakietą w poszukiwanie mieszkańców innych planet. Przedszkolaki są coraz bardziej samodzielne wykazały to m. in. przygotowując samodzielnie dla siebie śniadanie oraz niezwykle sprawne podczas trudnych ćwiczeń gimnastycznych. W listopadzie nie zabrakło także kolejnych Jubilatów, życzymy im jeszcze raz zdrowia i wiele powodów do radości.