• UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

• Dnia 24 czerwca 2022 roku odbyło sie uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Pani Dyrektor Grażyna Larwa podsumowała ważne dokonania i przedsięwzięcia szkolne oraz sukcesy naszych uczniów. Podziękowania za wspólne sukcesy uczniów, dyrekcji, nauczycieli i rodziców przekazali także przedstawiciele Rady Rodziców,  którzy w serdecznych słowach życzyli wszystkim udanego zasłużonego wypoczynku.
              Swoją obecnością zaszczycił naszą szkołę również Pan Tomasz Legieć - zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Tarnogród, który przekazał nagrody oraz życzenia spokojnych i bezpiecznych wakacji.

Spotkaniom uczniów z wychowawcami klas przy wręczaniu świadectw i nagród towarzyszyły serdeczne słowa wdzięczności za przekazywaną wiedzę oraz łzy wzruszenia. Zatem wypoczywajmy beztrosko  i bezpiecznie! UDANYCH WAKACJI!!!

• WYCIECZKA DO SANDOMIERZA!

• Dnia 14 czerwca 2022r. uczniowie klasy I, II i III naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Sandomierza. To jedno z najstarszych, najpiękniejszych i najważniejszych historycznie miast Polski. Dowiedzieliśmy się, że ta urocza i malownicza miejscowość położona jest na siedmiu wzgórzach. Stąd też wzięła się jej druga nazwa „Mały Rzym”.

Naszym pierwszym celem była Brama Opatowska mierząca 33 metry. Następnie przeszliśmy podziemną trasą turystyczną. Zaczęliśmy zwiedzanie od komnaty Haliny Krępianki, w której usłyszeliśmy legendę o zwabieniu Tatarów przez kobietę do piwnic, wypuszczeniu białego gołębia i śmierci bohaterki wraz z Tatarami, gdyż mieszkańcy Sandomierza zasypali wyjście. Kolejną atrakcją było Ucho Igielne. Przechodząc przez nie każdy pomyślał o swoim skrytym marzeniu, które w przyszłości powinno się spełnić. Później udaliśmy się do lessowego Wąwozu św. Jacka Odrowąża, porośniętego bujną roślinnością. W Zbrojowni Rycerskiej uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi rycerze, włożyć zbroję, zmierzyć się w pojedynku, poznać rodzaje broni. Potem wyruszyliśmy w rejs statkiem „Syrena” po Wiśle, by z innej perspektywy spojrzeć na miasto. Po smacznym obiedzie przeszliśmy do Kina Starówka. Obejrzeliśmy ciekawą animację "Sandomierz - Królewska Opowieść". Film przedstawia dzieje miasta od powstania pierwszej osady do czasów współczesnych. Zwiedzanie zakończyliśmy zakupem pamiątek. Na pożegnanie raczyliśmy się orzeźwiającymi lodami.