• SUKCESY W KONKURSACH MATEMATYCZNYCH!

• Mamy zaszczyt poinformować, że uczennica klasy VIII Anna Socha została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym GALILEO 2022 zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej oraz zakwalifikowała się do III etapu w konkursie kuratoryjnym również z matematyki. Natomiast uczennica klasy VIII Izabela Mendel została laureatem w  Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym GALILEO 2022 zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. GRATULUJEMY!!!

• ZAELEKTRYZOWANI

• Dnia 20 kwietnia uczniowie z klas I-VIII wzięli udział w pokazach z dziedziny chemii i fizyki w wykonaniu grupy "Zaelektryzowani". Podczas spotkania usłyszeli wiele ciekawych informacji na temat właściwości powietrza, ciśnienia atmosferycznego, działania helu czy ciekłego azotu. Ponadto zobaczyli jak porusza się poduszkowiec oraz obejrzeli inne ciekawe doświadczenia. Dla wszystkich uczniów było to niecodzienne wydarzenie. Jak zaznaczyli, na długo pozostanie w ich pamięci.

• XVI REGIONALNE WARSZTATY ZDOBIENIA PISANEK

• W tym roku po dwuletniej przerwie spowodowanej epidemią covid-19 w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury po raz szesnasty odbyły się Regionalne Warsztaty Zdobienia Pisanek. Nasi uczniowie z oddziału przedszkolnego i z klas I-III wraz z opiekunami udali sie na w/w warsztaty.  Artystki ludowe, które są zaprzyjaźnione z Tarnogrodzkim Ośrodkiem Kultury dzieliły się z dziećmi swoją wiedzą i umiejętnościami. Nasi uczniowie poznali  technikę wyklejania materiałem i sznurkiem. Na warsztatach uczestnicy również mieli możliwość nauki wykonywania kwiatów z bibuły i krepiny oraz pisanek-drapanek.