• 1,5 % PODATKU DLA SZKOŁY W LUCHOWIE DOLNYM!!!

•        W imieniu uczniów, nauczycieli oraz Dyrekcji Szkoły zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o  przekazanie 1,5% podatku na rzecz naszej szkoły.

W ramach współpracy z Fundacją Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej zawarliśmy porozumienie, którego celem jest umożliwienie przekazania 1,5 % podatku dla wsparcia Szkoły Podstawowej w Luchowie Dolnym.

Wszystkie osoby zainteresowane wsparciem akcji 1,5 % dla Szkoły Podstawowej w Luchowie Dolnym prosimy po wpisaniu KRS 0000082324 wpisywać w celu szczegółowym w zeznaniu PIT dopisek:

„Szkoła w Luchowie Dolnym”.

Będziemy wdzięczni za okazaną pomoc!

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA!

• Choć styczeń to miesiąc zimowy, pełen mroźnych chwil, są w nim jednak takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - to Święto naszych Kochanych Babć i Dziadków. W tym roku ta niecodzienna uroczystość odbyła się 6 lutego. Zaproszeni goście, kochani Seniorzy, licznie przybyli w szkolne mury naszej szkoły, gdzie wypatrywały ich podekscytowane i roziskrzone oczy wnucząt. Podczas występów przedszkolaków i uczniów zaproszeni goście mogli uslyszeć wiele ciepłych, pełnych wdzięczności i miłości słów za to, że po prostu są. Wnukowie zawsze mogą liczyć na swoje Bacie i Dziadków w różnych sytuacjach np. pomogą w lekcjach, naprawią zepsutą zabawkę czy rower, opowiedzą ciekawe historie z lat swojej młodości lub przeczytają bajkę. A najczęściej czekają na swoich wnuków z pysznym obiadem i słodkim małym co nieco. Pieczołowicie przygotowywane niespodzianki dla Babci i Dziadka mogły być w końcu przekazane dostojnym Seniorom po uroczystości zorganizowanej w szkole. Po części oficjalnej Goście udali się na słodki poczęstunek przy kawie i herbacie, który przygotowali Rodzice uczniów.

• WSPÓLNE KOLĘDOWANIE!

• Do Polski tradycja śpiewania kolęd przywędrowała z Zachodu już w czasach średniowiecza. Jedną z najstarszych kolęd jest „Anioł pasterzom mówił”, a najchętniej śpiewana kolęda to „Cicha noc”, którą przetłumaczono na setki języków. Wszystkie kolędy opowiadają o narodzinach Chrystusa oraz o doniosłości tego wydarzenia i jego znaczeniu dla wszystkich chrześcijan. Kolęda w starożytności była noworoczną pieśnią powitalną i pochwalną na cześć gospodarzy, przekazywała im życzenia szczęścia oraz pomyślności. Wspólne śpiewanie przy rodzinnym stole pomaga w pielęgnowaniu wiary chrześcijańskiej a także niesie radość oraz daje poczucie bliskości i jedności. Śpiewanie kolęd stało się już tradycją w wielu ośrodkach, szkołach, przedszkolach. Organizowane są konkursy, prezentacje i spotkania dzięki którym kolejne pokolenia znają wiele pięknych utworów nie tylko tych popularnych. Uczniowie naszej szkoły również mogli pochwalić się ich znajomością podczas „Spotkania z Kolędą”, które odbyło się 1 lutego b.r. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-VIII zaprezentowali przygotowaną kolędę. Można było więc usłyszeć: „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy”, „Gore gwiazda”, „Świeć gwiadeczko, mała świeć”, „Cicha noc”, „Jezusa narodzonego”, „Z narodzenia Pana” , „Lulajże Jezuniu” - oprócz śpiewu tę kolędę zagrały na dzwonkach uczennice z klasy V. Te piękne kolędy przypomniały nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Piękną kolędę „Gdy się rodziłeś Panie” zaśpiewała Julka, natomiast Kuba zagrał wiązankę kolęd na akordeonie. Uczestnicy Spotkania zostali nagrodzeni gromkimi brawami za piękne wykonane przygotowanych utworów. Na zakończenie wszyscy chętni mogli zaśpiewać swoją ulubioną kolędę. Wszystkie kolędy mają bardzo ważne przesłanie: zbliżać i jednoczyć ludzi oraz pomagają pielęgnować wiarę chrześcijańską. Podczas „Spotkania Kolędą” wykorzystane było nagłośnienie zakupione w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

• CHOINKA SZKOLNA!

• Tradycyjnie w karnawale w szkołach odbywają się bale choinkowe. W dniu 12 stycznia uczniowie wraz ze swoimi rodzicami i nauczycielami mieli okazję w takim balu uczestniczyć. W pięknie udekorowanej sali odbyła się zabawa choinkowa dla wszystkich dzieci i uczniów naszej szkoły. O oprawę muzyczną zadbał DJ., który przez kilka godzin serwował wszystkim najnowsze hity z list przebojów, ale też utwory nieco starsze, a wciąż popularne. Piosenki na pewno podobały się sądząc po ilości tańczących na parkiecie uczniów. Wszystkie dzieci wyglądały pięknie. Dla każdego uczestnika znalazł się poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Zabawa choinkowa udała się doskonale, a uczniowie zmęczeni, ale pełni wrażeń rozeszli się do domów. Kolejna zabawa choinkowa za rok.