• ROK IGNACEGO ŁUKASIEWICZA - WAŻNE WYDARZENIE!

• Rok 2022 został ogłoszony rokiem im. Ignacego Łukasiewicza, a w grudniu tego roku zaplanowano otwarcie Podkarpackiego Centrum Nauki jego imienia.

W związku z powyższym 2 października (w niedzielę) odbędą się na eventy, które przybliżają postać Ignacego Łukasiewicza. Wówczas będzie możliwość spotkania maskotki kampanii, Pana Ignacego Łukasiewicza!

Miejsce wydarzenia: Rzeszów - Park Jedności Polonii z Macierzą

Od godz. 12:00 do 18:00 uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję skorzystać z wielu atrakcji np.:
              - uczestniczyć w warsztatach chemicznych,
              - uczestniczyć w warsztatach sitodruku,
              - własnoręczne wykonać nadruk na koszulkach i torbach dostępnych na stoisku, które później można zabrać ze sobą do domu,
              - odkryć historię Ignacego Łukasiewicza i skorzystać z escape roomu,
              - wziąć udział w animacjach i zabawach dla najmłodszych,
              - zrobić sobie zdjęcie w fotobudce – z dedykowaną ramką nawiązującą do Postaci Ignacego Łukasiewicza!

• ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ!

• Biblioteka Publiczna w Tarnogrodzie zaprasza na wernisaż wystawy pt. "Brzechwa zobrazowany". Wystawa skierowna jest do dzieci w wieku 7 - 12 lat. Udział w wystawie pozwoli najmłodszym uczestnikom aktywnie uczestniczyć w kulturze, a także przybliży sylwetkę Jana Brzechwy i jego dorobek artystyczny.

• ZABAWA NA LEKCJI CHEMII!

• Wzory kwasów były trudne dopóki uczniowie musieli uczyć  się ich na pamięć. .Dzięki pomocom dydaktycznym, którymi dysponuje szkoła uczniowie klasy VIII mogli tworzyć modele kulkowe kwasów tlenowych i beztlenowych. Modele budowy cząsteczek chemicznych to fizyczne konstrukcje przedstawiające budowę cząsteczek chemicznych. W najprostszych modelach atomy reprezentowane są przez kulki, połączone z sobą pręcikami, reprezentującymi wiązania.  Praca w grupach przy okazji była pewnego rodzaju rywalizacją, w której wygra ten, kto szybciej wykona model kwasu.

• POKAZY Z CHEMII I FIZYKI NA UMCS LUBLIN!

• Uczniowie klasy VIII naszej szkoły uczestniczyli w 62. Pokazach z Fizyki i Pokazach Chemicznych na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w  Lublinie. Zajęcia miały charakter promujący oraz popularyzujący nauki ścisłe w ich doświadczalnej odsłonie. To doskonała okazja, aby zobaczyć zarówno klasyczne, jak i trudne do odtworzenia w warunkach szkolnych doświadczenia, zdobyć, uzupełnić lub powtórzyć swoją wiedzę z fizyki i chemii. Tematem pokazów z fizyki były cztery bloki tematyczne: elektrostatyka, płyny, ruch obrotowy, światło i oko.  Pokazy chemiczne były powtórką z różnorakich reakcji chemicznych. Niektóre z nich przebiegały z „wielkim hukiem”, czy też czyniły prowadzącego zajęcia magikiem, który wyczarowywał w kolbie kulistej różne kolory roztworu. Warto podkreślić, że nasz wyjazd miał nie tylko charakter edukacyjny, ale również integracyjny, ponieważ nasi uczniowie pojechali razem z rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej z Tarnogrodu. Opiekunami wyjazdu były Pani Teresa Okapiec i  Pani Joanna Pudełko

• ŻYWA LEKCJA HISTORII...

• W piątek 16 września 2022 r. uczniowie naszej szkoły podstawowej wzięli udział w lekcji żywej historii na temat: „ Kultura średniowiecza”. Program przygotowała grupa artystyczna "Rekonstrukto" z Lublina.Uczniowie  chętnie uczestniczyli w ciekawej prezentacji dotyczącej zwyczajów średniowiecznych, ciekawostek ówczesnego prawa, strojów i uzbrojenia rycerzy.

• URODZINY W PRZEDSZKOLU!

• Mamy pierwszego Jubilata. Dzisiaj składaliśmy Michałkowi życzenia: zdrowia, samych słonecznych dni, miłych chwil w przedszkolu oraz wielu przyjaciół.  W podziękowaniu wszyscy otrzymali od Jubilata słodkie podziękowanie :)

• SPOTKANIE Z RODZICAMI!

• Dnia 12 września 2022 r. odbędzie się spotkanie z Rodzicami (wywiadówka).

Zapraszamy serdecznie!

Oto harmonogram spotkań:

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY  - GODZ. 18:30

KLASA I - GODZ. 14:15

KLASA II - GODZ. 17:45

KLASA III - GODZ. 18:00

KLASA IV - GODZ. 18:30

KLASA V - GODZ. 18:00

KLASA VI - GODZ. 18:30

KLASA VII - GODZ.18:30

KLASA VIII - GODZ. 18:15

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

• Dnia 1 września 2022 r. uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2022/2023. Na wstępie młodzież przedstawiła krótki montaż słowno-muzyczny. Następnie Pani Dyrektor powitała wszystkich przybyłych uczniów, rodziców, grono pedagogiczne oraz Pana Viceburmistrza. Szczególne słowa skierowała do najmłodszych rozpoczynających naukę w naszej szkole. Zwróciła również uwagę na 83 rocznicę wybuchu II wojny światowej mówiąc, abyśmy nie zapominali o historii naszego kraju. Wszyscy uczciliśmy minutą ciszy pamięć poległych i pomordowanych podczas II wojny światowej. Następnie głos zabrał Pan Tomasz Legieć - Viceburmistrz Miasta i Gminy Tarnogród życząc wielu sukcesów, wytrwałości w realizacji celów oraz powodzenia w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności. Po zakończonej uroczystości dzieci wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.

Dyrekcji i Nauczycielom życzymy pozytywnej energii,
              uczniom sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności,
              natomiast rodzicom satysfakcjonującej współpracy ze szkołą.

• INFORMACJA O KOSZTACH WYŻYWIENIA!

• Informujemy, że koszty dożywiania uczniów wynoszą:

I danie - 5,40 zł

II danie - 7,56 zł

Proszę o jak najszybszą informację zwrotną do wychowawcy w sprawie dożywiania dziecka - (do środy 7 września 2022 r.).